Witaj na forum

Rekrutacja - Druzyna

Zbyszko - Pon Gru 03, 2007 10:51 pm
: Temat postu: Druzyna
Witam wszystkich.Przede wsztstkim starszyzne.Jestem ze Zduńskiej Woli,mieszkam tu...az zapomnialem od kiedy,bo wiek moj sluszny.Jesli moge prosic o przyjecie do druzyny to skaladam moje gorace prosby o to.I nteresuje sie historia,w szczegolnosci starozytna,slowianstwem,normanami i nie tylko.Prosbe swa przedkladam starszyznie jak i wszystkim.Licze na zrozumialosc.Pozdrawiam
Dragomir - Pon Gru 03, 2007 10:56 pm
:
Starszyzna już nie istnieje to tylko uprawnienia na forum, taka grupa :)
Ale cieszę się niezmiernie z Twoich chęci
zapraszamy jutro (04.12.07) o godzinie 18:30 do hufca na sale, będziemy tam jak co tydzień odbywali trening więc zobaczysz co my robimy :)
porozmawiamy i zobaczymy co się stanie
Sława!!!
Zbyszko - Pon Gru 03, 2007 11:02 pm
:
OKi.Mam pytanie.Ponosicie odplatnosc za ta sale?Bo moze moglbym wam udostepnic cos nie odplatnie.Tylko ze brak ogrzewania no moze metraz nie ten.Pozdro
Rościgniew - Pon Gru 03, 2007 11:12 pm
:
Sława Zbyszko. Jakże miło że do drużyny ktoś chęcią dołączenia pała.
Teraz pytanko małe ja zadam. Skąd się dowiedziałeś o nas?? czyżby się przyczynił artykuł w gazecie do tego czy z jakichś innych źródeł wiesz o istnieniu naszej grupy?
Jaksa - Pon Gru 03, 2007 11:13 pm
:
dzieki za propozycję, dobrze jest mieć alternatywę. salę mamy za friko. zapraszam serdecznie jutro do nas.
Nierad - Pon Gru 03, 2007 11:19 pm
:
...
Zbyszko - Pon Gru 03, 2007 11:24 pm
:
Coz odpowiedz jest banalna.Z netu.Wszedlem kiedys na strone forum sieradzanum,alisci blizej mi do mojej kuchni ze tak powiem.I tam znalazlem cos co pozwolilo mi was odnalzezc.Abowiem jest to jak by nie patrzyl Ziemia Seradzka. Mimo to koszula blizsza cialu.Pozdro
Dragomir - Pon Gru 03, 2007 11:27 pm
:
hehe no to się chwali
ja już lubię tego człowieka :)
niestety z sieradzanumami i innym sarumanami nie mamy za ciekawych kontaktów :)
Zbyszko - Pon Gru 03, 2007 11:36 pm
:
Milo slyszec.Zawszec to milo uslyszec pochwale.Coz co do terningow to wlasnie kupuje miecz,ale mam problem,czy kupic normana.Bo to roznie z okresem a nie chcialbym wystawac.
Nierad - Pon Gru 03, 2007 11:41 pm
:
...
Dragomir - Pon Gru 03, 2007 11:42 pm
:
to dobrze trafiłeś u nas kilku wojów kupowało już miechony więc wiedzą co nieco o ich historyczności i na pewno ci doradzą, a nawet będziesz mógł przymierzyć się :)
Zbyszko - Pon Gru 03, 2007 11:56 pm
:
Mam pare propozycji na uwadze alisci to zawsze dorze moc sie podzielic z kims wiadomosciami.Nie wiem jak mam tylko byc obyty na owoć spotkanie,boć stroju dla danej epoki nie posiadam jeszcze
Nierad - Pon Gru 03, 2007 11:58 pm
:
...
Pomścibor - Wto Gru 04, 2007 12:01 am
:
ja jak zwykle przyjde we wczesnych jeansach, i glanach wzorowanych na znalezisku z martens z Xw :lol: to tylko trening przecie:)
Dragomir - Wto Gru 04, 2007 12:04 am
:
treningi to treningi nie występy więc wolna amerykanka
Zbyszko - Wto Gru 04, 2007 12:19 am
:
Oki,zalapalem mimo mojego wieku.Dzieki
Żywia - Wto Gru 04, 2007 12:26 am
:
to ile ty masz lat xD panie Zbyszku??
Zbyszko - Wto Gru 04, 2007 12:38 am
:
Mysle ze wolala bys nie wiedziec.Na pewno jestesmy od siebie o wiele mlodsi.Ale strzelanie masz na 100%,o ile mnie przyjmie druzyna.Jastem jak to sie mowilo wapmiakiem albo inne.
Dragomir - Wto Gru 04, 2007 12:41 am
:
a czy to ma znaczenie jeżeli Zbyszko, ma zapał to ma i miejsce u nas
nie pamiętam ile Strzebori reszta mieli lat jak do nas wstąpili tak samo Nierad
rozstrzał jest a liczy się człowiek a nie jego wiek
Sława idę w kimę
Zbyszko - Wto Gru 04, 2007 12:46 am
:
Bog Ci zaplac za dobre slowo.Mysle ze uda mi sie pomoc druzynie i spotkac razem.Spij dobrze niech Bogi nad Toba czuwaja.Bede zawszec pamietal o Tobie.
Bratomir - Wto Sty 15, 2008 7:48 pm
:
Ja ostatnio byłem nie aktywny, więc pytam jak się sprawa ma dalej? Zbyszko dołączy do nas? Byłbym bardzo rad :) Z tych kilku wypowiedzi można już coś o człowieku powiedzieć i trzeba nam braci a i im bardziej jesteśmy "różnorodni" tym chyba lepiej
Rościgniew - Sro Sty 16, 2008 7:15 pm
:
ja niestety też nie wiem co dokładnie się dalej ze Zbyszkiem stało. Ogólnie okres zimowy nie służy działaniom drużynowym, chociaż ostatnie ognisko było całkiem w pytę i nawet mróz nie przeszkadzał za bardzo. Kto może niech swój sprzęt dopieści bo od wiosny lecimy dalej z robotą i juz nas przynajmniej namioty nie będą wstrzymywać przed wyjazdami. Możliwe że kupię jakąś furkę i pewnie Pomścibor zmieni więc będzie już mam nadzieje czym się transportować. Trzeba zmontować sprzętu obozowego nieco ale damy radę bez problemu. Są też nowe opcje ciekawe ale z tym już na wiosnę pojedziemy. Budzić się pomału chłopy bo jeszcze trochę do zrobienia i zwojowania zostało.
Lutobor - Sro Sty 16, 2008 10:29 pm
:
Ja i Bratek od nowa sie obszywamy, tylko jest zonk przynajmnie z moim pomysłem na stroj (na tunike wierzchnią i spodnią) bo narazie na allegro nie widze wełny, a w poblizu tez sie nie dostanie raczej, bo z tego coo czytalem to jest potrzebna wełna flauszowa więc czekam, ażjakiś zacny człek wystawi troche tego cennego materiału na aukcje. A co do Zbyszka to tez tak dokładnie nie wiem ale na treningach w hufcu zawsze przychodzi pogadać czy cos, spoko kolo jest, ale jak z nim bedzie to nie wiem. Pomstek najczęściej z nas bywa w hufcu więc mam nadizeje ze on posiada jakieś info co do Zbyszka
Dragomir - Sro Sty 16, 2008 10:56 pm
:
co do wełny
http://www.rozyczka.pl/index.php?cPath=21
kiedyś miała trochę inny sklep ale jak sprawdzałem najtańsze ceny, można czasami jakieś promo od niej na allegro kupić
jak ktoś będzie zdecydowany na kupowanie czegoś dajcie znać może się dołożę też by się coś przydało ciepłego i innego, bo koszule mam troszkę mroczną :P
Lutobor - Sro Sty 16, 2008 11:04 pm
:
ja ostatnio wyczytalem po dośćmozolnym szukaniu informacji o strojach, że ubiór skłądał sie z koszuli z tuniki wierzchniej i z tuniki spodniej (spodnia dłuższa, wierzchnia krótsza- obydiwe z wełny, a kosuzleczka z lnu)- to co tutaj napisalem to jest kolejna intepretacja naszego ubioru. Ja teraz szyje sobie ciuszki na podstawie ubiorów wikinskich znaczy wykroje tunik i koszulindy. Teraz szukam jeszcze wiecej informacji czy na sobie cos nosliismy
Altgrim - Czw Sty 17, 2008 3:19 pm
:
Lutobor napisał/a:
spodnia dłuższa, wierzchnia krótsza

W ramach kontrolowanego off-topicu, czy mogę prosić na szybko namiar na tekst w ktorym to znalazłeś, bo sam szukam potwierdzenia takich ubrań (chodzi o krótsze okrycie wierzchnie)

Pozdrawiam
Lutobor - Czw Sty 17, 2008 6:51 pm
:
odsyłam do tematu na fresze czy jak to sie odmienia:P http://www.freha.pl/index.php?showtopic=5752