Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare Arcywarzne
Autor Wiadomość
Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 9:57 pm   

co do nici od loboska to przeca ja u niego kupowałem jeszcze chyba ich troche mam, całą moją koszulę tą granatową nimi szyłem i haftowałem więc nie ma co wyprubowywać witomirze :D
nici od niego są dobre tylko te grube szybko wychodzą (czyt. kończą się) przy robieniu haftów

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 1:41 pm   

No i właśnie mam dwie propozycje, a właściwie jedną. Można byłoby zrobić dodatkowy temat z różnymi przydatnymi przy rekonstrukcjach wiadomościach. Chciałbym jednak, aby były to wiadomości poparte źródłami. Czytałem wczoraj stare posty Lewusa przed moim przystąpieniem do bractwa. Po lekturze postów odniosłem wrażenie, że większość z Was ma go za jakiegoś guru rekonstrukcji. Dla mnie natomiast i dla Polskiej Akademii Naukowej autorytetami takimi są na przykład profesorowie Andrzej Nadolski i Aleksander Gieysztor. Ponadto uczeni ci dopuszczają koncepcje innych naukowców, natomiast dla Lewusa jego własna koncepcja odtwarzania jest jedynie słuszną. Przypomina to ustrój polityczny na Kubie, w Chinach i Korei Północnej.
Taki temat oparty na źródłach miałby więc na celu umieszczanie wiadomości godnych zaufania - nie w celu wytykania komuś błędów i wytyczania jedynie słusznej drogi - lecz pomocy i wzajemnych dyskusji opartych na historycznych opracowaniach. Wiadomości zamieszczane w internecie są często wątpliwej jakości, zwłaszcza jeśli nie są poparte bibliografią.
Wiem, że nie wszyscy lubią czytać, ale korzystanie z "wyroczni" - Lewusa jest pójściem na łatwiznę.
Oto ogólny schemat robienia przypisów bibliograficznych:
autor, tytuł, miejsce wydania książki i rok, strona z której pochodzi cytat lub streszczona informacja
Podobnie jest w przypadku czasopism, tylko trzeba podać numer gazety, a jej tytuł zamieścić w cudzysłowie.
Ostatnio zmieniony przez Nierad Pią Cze 22, 2007 4:15 pm, w całości zmieniany 4 razy  

Pomścibor 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 2:32 pm   

rozmawialimy Wito na ten temat i wiesz jakie jest moje podejscie. nie to ze lewuss to jakis madafaka nie wiadomo kto, ma nieco racji... a zreszta co ja Ci bede streszczal nasza rozmowe. co kraj to obyczaj co czlowiek to inne podejscie do historycznosci...

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 2:33 pm   

:) no to ci dopiero
jak cos zakładaj nowy temat czy coś i pisz tam nie problem żaden
a może chcesz się wykazać wiedzą robiąc referat?
bo ja nie mam jak i kiedy już mi to leży i leży i vhyba za szybko się nie wezmę a temat jest miły przyjemny nadaje się na dział w forum i wszystkim pomoże

Rzemiosło - wszelakie materiały na temat wyrobów (krosna, krajki, wytapianie żelaza itp).

co Ty na to witomirze ? :)

Rościgniew 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 3:34 pm   

faktycznie temat taki byłby fajnym pomysłem ile faktycznie wszystko będzie poparte konkretami. Tylko będzie trza nad tym czuwać i czyścić żeby miał ręce i nogi bo zaraz będzie dyskusja i milion postów o niczym jak znam życie. Witomirze stwórz taki temat i będziemy w nim dopisywać. Ale jak ktoś chce coś tam dopisać to niech to będzie coś konkretnego i przemyślanego. Zdanie poparte dowodami jeżeli będzie jakaś polemika. Bez pierdół typu "o jaaaa" albo "ale fajnie" czy "nie zgadzam się tylko nie wiem dlaczego". DObra rozpisuję się znów.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 4:34 pm   

Chodzi mi o zebranie w jednym temacie kompilacji różnych ujęć historyków wiążących się z odtwarzaniem wczesnego średniowiecza (w tym, jak słusznie zaproponował Drago np. rzemiosł). Te rzeczy ukazywały się w różnych tematach, a tutaj byłyby zebrane.
Proponuję posty w tym temacie zatytułować np. "hełmy", "tarcze", "farbowanie tkanin" itd. i niech każdy dopisuje tam, co znajdzie, ale Z KSIĄŻEK HISTORYCZNYCH, z podaniem strony, żeby każdy, kto to przeczyta, mógł sobie sprawdzić.
Ostatnio zmieniony przez Nierad Czw Cze 21, 2007 10:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 9:53 pm   

Dobra nadeszły czasy gorsze,
jesteśmy z Pomściborem i Witomirem po radzie BKS i jesteśmy nastawieni bojowo
będzie się działo, opowiemy prze okazji albo ktoś napisze co było
W związku z tym wszystkim postanawiam zwiększyć aktywność w naszym bractwie bo trzeba się tym wszystkim zająć, więc jeżeli szanownie nam panująca rada się zgodzi to chciałbym zostać przywróccony z 'urlopu' :)
będzie wojna ale nie na miecze czy topory ale na słowa,
ja już zaczynam czytać książki o wpływaniu na ludzi więc można to porównać z ostrzeniem topora przed bitką
jak się wyśpię i znajde chwile to opowiem o co chodzi ale chyba się już domyślacie
czekam na werdykt

Wilkomir

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:23 pm   

Heh, Koniu a żeś sprecyzował to hohoho;] a jak ktoś nie wie o co chodzi? To, że jest problem z bks to spoko ale jaki to do końca nie wiem :D

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:40 pm   

Hej Jędrek! Drago nie pisał, żebyś wiedział, o co chodzi, ale żeby było wiadomo, że ma ważne powody, aby przywrócić go z urlopu. Zresztą napisał, że opowiemy przy okazji. Sprawa jest zbyt ważna, żeby ją streścić w dwu zdaniach.

Rościgniew 

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 8:50 am   

Kurdę ja pewnie się dowiem przez skype od kogoś albo mailem mnie to wyślijcie bo nie dam rady teraz przyjechać z powodu firmowego wyjazdu. Tak czy siak jak jest jak mówicie to jest nieco kaszanka i jak sądzę połamanie warunków na jakie się umawialiśmy. Inna sprawa że jak byśmy mieli swoje stowarzyszenie to pewnie byśmy mieli takie same problemy, tylko sytuacja byłaby dużo inna bo by kasa nie uciekała przez palce. Trza kupić tą bawełnę namiotową nawet na fakturę pewnie żeby cokolwiek od nich wyrwać. No nic dowiem się wszystkiego jak mi ktoś powie.

Ahaa jeszcze jedno. Witam po urlopie Dragomirze i cieszę się że jesteś z powrotem w działaniu. Przywróć się na stronie w odpowiednie miejsce.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 9:51 am   

No własnie Drago sam dasz rade się przywrócic :) A odnośnie BKS-u czy nie da się powołać na ich STATUT? Czy są tak sprytni że jednak nie? Zresztą do końca nie wiem o co chodzi

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 4:26 pm   

statut właśnie rozpierdala wszystkie nasze plany!
jest tak jeżeli chodzi o namioty:
kupujemy np na fakturę bo tak trzeba ale w tym momęcie namioty nie są nasze tylko BKS
więc jak odejdziemy to bez namiotów
i tu tkwi największy problem
musimy jakos załatwić co by te namioty przeszły na nas
ja wymyśliłem coś takiego żeby nas zatrudnili na umowe o zlecenie i wtedy mogą nam przekazać kasę i kupujemy namioty i należą do nas!
czy się andrzej na to zgodzi tego nie wiem
mam też kilka pomysłów jak egzystować bez rejestracji i innych pierdół na własna rękę ale o tym to już nie będe pisał bo to za dużo i moglibyśmy się nie zrozumieć
także sprawa z mojej strony wygląda tak że się z bksu wypisuje i mnie nikt nie skłoni żebym został bo już dawno mi się kilka spraw nie podobało
na ten momet musimy wziąść co nasze (czyt kasa) i to za wszelką cenę
podobno uzbierało sie tej kasy sporo więc nawet jak połowe wyruchamy to starczy nam na namioty jak dołożymy ze swojich składek

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:19 pm   

HEJ! ZRóBCIE COś WRESZCIE Z TYM KODOWANIEM I WSTAWCIE POPRAWIONY PRZEZE MNIE TEKST! :evil: BO JUż WIęCEJ NIC NIE POPRAWIę.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 5:18 pm   

A oto co przeczytałem o naszym logo:

Cytat:
Symbol w kształcie zamkniętej, wirującej świaszczycy (swastyki), na południowej ścianie kolegiaty p.w. św. Piotra i Pawła, Kruszwica, jest to efekt inkorporacji pradawnych wątków symbolicznych i mitologicznych przez wprowadzaną religię chrześcijańską, kolegiata wzniesiona najpewniej w latach 1120-1140

Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Katalog graficzny, Szczecin 2007, s. 97 [za:] S. Szwarc-Bronikowski, Testament wieków, Warszawa 1997.

Pomścibor 

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 1:19 pm   

chlapy chlopy, jak widac po kolejnym zaproszeniu stronka dziala jak najbradziej reklamujac nas przez co, coraz wiecej ludzi o nas wie. Jak dla mnie jest to bardzo pozytywny kop w dupe i mysle ze dla reszty tez, tak wiec brac sie do roboty co by sprzet na wrzesnia byl jak nalezy.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 3:08 pm   

od niedawna pozycjonuje stronkę i dodaje ją do 15 katalogów dziennie jak mi się nie zapomni :) i myśle że efekty będą coraz większe :D

Rościgniew 

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 3:36 pm   

Nom zaproszenia się sypią całkiem fajne. Trza by jeszcze obczaić jakieś imprezki na które możnaby się wcisnąć samemu bo na wolin to nas pewnie nie zaproszą :P . Ogólnie mnie też cieszy zainteresowanie ludzi i może w tym sezonie już będziemy mieli jakieś znajomości i więcej jeszcze informacji o imprezach w przyszłym sezonie. Ogólnie wszystko jest na dobrej drodze więc jak Pomścibor mówił wrzesień to jak wrzesień ale pasowałoby żeby na przyszły sezon już wszyscy byli nieco wypasieni i wytrenowani może w jakimś rzemiośle coby pokazy lepsze robić.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 5:24 pm   

Na pewno ten sezon jest lepszy niż ostatni.. Kurde jak będę mieć przypływ kasy to sie obszywam, tzn. koszula i spodnie.. Bo przestałem na to zwracać uwage a przydałoby się

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi