Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Treningi
Autor Wiadomość
Lutobor 

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 12:56 pm   

Pisać kto bedzie na treningu

Pomścibor 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:56 pm   

pisze juz dzis zaby kazdy z podkresleniem na kazdy rezerwowal czas na trening w niedziele, jako ze ma byc na nim rowniez andrzej (tak sie deklarowal dzisiaj) proponuje go zrobic nieco wczesniej tak z 1,5 godz wczesniej co bymy sie rozmowili. czyli prosze byc u mnie tak powiedzmy o godzinie 14:15. jesli nie pasuje bo obiady czy inne dziwactwa, troche przed 15 u mnie a andrzejowi sie powie ze na 16.

Pomścibor 

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 11:47 am   

tak wiec dzis normalnie panowie, chwile przed 16 badzcie u mnie, Andrzejowi napisalem ze na 17 jest trening.

Wilkomir

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 7:50 pm   

sŁAwa wam, jest w tą sobote albo w niedziele trening ? Jak tak to skontaktujcie się ze mną przez tel. podam numer jak byście nie mieli ;] 667790146. Nareazie plecionkarstwo odkładam jednak bo wziołem się na działce za rzeźbiebnie, robie łyżki, już 2 są jedna w pyte duża, nawet nieźle idzie i mam drewno to pasuje. Trzymajta się typy ;]!

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 8:29 pm   

Oj, dobrze by było mieć rzeźbiarza z talentem, który zamiast wykałaczek robi łyżki. Trzymaj tak dalej. Ja już skończyłem jedną stronę proporca z naszym godłem. Będę potem robił dla Was lniane lamówki z haftami nićmi lnianymi. Superslavonicmothefuckaultras!!

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 9:19 pm   

NAS Witomirze :)

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Cze 28, 2007 1:55 pm   

Dla SIEBIE już zrobiłem :P Zważ, że mam inne gabaryty niż większość Wierczan, przez co i lamówki dłuższe.

Rościgniew 

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 11:37 am   

powiem tylko tyle, że się podkręciłem mieczem Witomira nieco i rozważam zakup :) jak patrzyłem to kurde topór jest w huhu wolniejszy. Oczywiście nie znaczy to że przestanę go używać ale kurde się podjarałem nieco :)

Ahaa następny trening będzie solidniejszy niż to co ostatnio. Już wcześniej ze dwa dni nasmaruję łapy żeby mi nie kwitły i będzie wszystko miało ręce i nogi. Zaczniemy może już treningi uników które mi sie uwidziały i zobaczymy jak to będzie szło.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 11:44 am   

A szabla jaka szybka!! Ale niestety ze słowiańskich znaleziono tylko jedną w Polsce - więc to sprawa marginalna i niewiadomego pochodzenia. Może u Owczarka zacznę za chłopa też robić dodatkowo, bo w późnym średniowieczu szabla była częstą bronią piechoty. :P

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 2:06 pm   

ale zastanawiam się czy warto ćwiczyć szermierke słowiańskimi mieczami? szablą to ok ale tu chyba walka wyglądała inaczej. Pewnie przeważały pchnięcia niż cięcia, ale to raczej nie była szermierka tylko mordobicie

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 2:11 pm   

Moim zdaniem warto, dlatego z Pomściborem na razie nie używamy tarcz. Na współczesnej "bitwie" nie zadajesz bowiem ciosów przełamujących - nie liczy się siła ciosu, lecz technika, celność, szybkość - a więc szermierka.

Rościgniew 

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 2:16 pm   

Zgadzam się z Witomirem cios trafiony to taki który wszedł gdzieś w głowę czy ciało. Jak się jest dobrym technicznie co na niektórych filmikach widać nie potrzeba zadawać ciosu, który urwie łeb bo nie o to w tym chodzi. Jakby się obczaiło dobrze szermierkę, uniki i w sytuacjach tego wymagających blok tarczą to się jest w zasadzie nie do ruszenia i chyba to powinniśmy trenować. Ja dodatkowo chcę na topór parę rzeczy ciekawszych powymyślać żeby można było go wykorzystać w pełni, bo topór pomimo że wolniejszy ma okrutny potencjał powikłanych technik.

Pomścibor 

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 2:24 pm   

i wbrew pozorom Bratomirze wcale pchniecia nie przewazaly, miecze z tamtego okresu maja sztychy zaokraglone a wiec slabo nimi cos pchnac. sluzyly glownie do ciecia.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 3:22 pm   

no sugerowałem sie tym co kiedyś mówiliscie że własnie przeważały pchnięcia..

ja rozumiem że to trzeba ćwiczyć i też chce się nauczyć ale trzeba też spróbować walki w grupie z tarczami to już jest co innego wątpie żebyś na polu bitwy gdzie po obu stronach jest 100 osób bawił się z kimś w taką dokładną szermierke. Tzn. ja myśle że tak szermierka ma wyuczyć pewnych reakcji w walce i technik tak?

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 3:43 pm   

Szermierka, Bratomirze, to nie sztuka dla sztuki, ale można ją traktować jako doskonały trening szybkich reakcji, parowania i kontrataku. Nie ma co liczyć, zwłaszcza przy większej liczbie walczących, że będą Ci zadawać wolne, sygnalizowane ciosy. My uderzamy w miecze tylko w celu sparowania albo kontaktu z bronią w przeciwnika, ciosy są zadawane w niekryte miejsca. Jak mówią górale: "Jak się nie potłuces, to się nie naucys." :)

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 4:32 pm   

zboczyliście z tematu i oczywiście na 5 stron :)
Zamykam

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi