Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysły i cele
Autor Wiadomość
Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:50 am   Pomysły i cele

Zamieszczajcie nawet najśmielsze pomysły, jak coś będzie miało powodzenie to zrobi się oddzielne tematy

Ja zacznę z grubej rury:

Budowa grodu
trzeba załatwić pozwolenie, teren, materiał, a z pracownikami pójdzie to jakoś

Gazeta Słowiańska
Można zacząć od jakiegoś działu w 7dniach albo innej regionalnej tylko wtedy trzeba uważać co by ktoś nie podjebał pomysłu, ale do tego myślę jest nas za mało co by ukazywało się regularnie, trzeba było by jeździć na wszystkie większe zjazdy :)

Akcje społeczne
Np postawienie kilku ławek w lesie, zaopiekowanie się czymś czym się urząd miasta nie opiekuje, oczywiście trzeba o tym poinformować gazety :)

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 4:25 pm   

Ale taki dział w gazecie regionalnej? Hmm.. będzie to ktoś czytał? Np relacja z jakiegoś festiwalu? No może ja tak tylko rozmyślam :) No bo duża gazeta na pewno miałaby wzięcie tak jak gazeta rycerska.. No ale w sumie od czegoś trzeba zacząć :) Pomysł jest ok. Akcje społeczne też, a w wyobraźni już widze nasz gród :cheers:

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 4:57 pm   

Kiedyś się interesowałem dziennikarstwem i wiem, jak trudno napisać do jakiejś gazety, bo tam płacą za wierszówkę i rządzi tym stała, hermetyczna klika.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 5:05 pm   

1. Nasza drużyna organizuje pokazy oraz konkursy na życzenie osób prywatnych lub firm;

2. Pokazy te są odpłatne (poza pokazami dla takich organizacji jak np. WOŚP itp.);

3. Pieniądze zarobione na pokazie są rozdzielane pomiędzy członków drużyny biorących w nim udział;

4. Koszt pokazu jest każdorazowo negocjowany indywidualnie z zleceniodawcą (znaczenie ma tu liczba osób biorących udział w pokazie oraz sam jego charakter np. walki, konkursy dla publiczności lub tylko demonstracja strojów i broni);

5. Zleceniodawca zobowiązany jest do zapewnienia transportu grupie lub pokrycia jego kosztów;

6. Organizujemy następujące pokazy:
a) walki wojów (z zastosowaniem różnych rodzajów broni, przy ustalonej liczbie wojowników),
b) konkursy dla publiczności (zabawy zręcznościowe takie jak - rzut oszczepem, rzut kością w psa( :lol: ), walka z kapustą, kręcioła, wbijanie gwoździ ostrzem topora i wiele innych),
c) prezentacja strojów i broni (wszystko można dokładnie obejrzeć oraz przymierzyć),
d) scenki historyczne,
e) szkoła walki dla chętnych, f) stanowisko łucznicze, g) pokaz skaldyczny (sagi). "
a to cytat z Nidhogg'a mozna co wyiskac z tego jakby nam pasowalo.

co do gazety to my byśmy robili to nieodpłatnie, ja mam 'znajomego' redaktora 7dni to mógł bym mu te tematy zapodawać

ale to jest jak mówiłem na oddzielny temat i nie ten czas

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 5:08 pm   

A może poprosić o reklame naszej grupy w Naszym Radiu.. Mam kontakt z jednym redaktorem, miałem mu robić stronke ale jakoś nie wyszło ale zagadać moge:)

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Rościgniew 

Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:15 am   

Niedługo (mam nadzieję) ukaże się o nas artykół w 7 dniach. Też mam tam wtykę, która przez przypadek studiuje w Toruniu i jakiś czas temu spotkaliśmy się żeby nieco pogadać o naszej działalności. Jak będę wiedział co jak i kiedy to dam znać :)

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:18 am   

najważniejsze to żeby podali adres strony bo nie każdy wie co to google :alien:

Pomścibor 

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 12:18 pm   

widzialem sie dziziaj z p Antoszczyk, jestem znia ustawiony na ten czwartek i wtedy to mam sie ustawic z jej mezem co by mnie pokazal co i jak z tymi statutami, Drago bede chial jakos jutro do Ciebie podjechac po to co juz mamy co by mu to pokazac, moze co wychwyci...

[ Dodano: Wto Paź 23, 2007 12:31 pm ]
aha i jeszcze p. Antoszczyk chciala by nas na zywej lekcji historii u siebie w szkole, prawdopodobnie wczesniej niz Ty bys chcial u siebie Witomirze to zrobic. Zaproponowalem co bysmy zrobili jakas lekcje na probe a potem jakas taka lepsza (i na tej lepszej maja byc nasze ZW Media podobno) wiec okazja do reklamy za zupelne friko, co myslicie? termin tego jeszcze do dogadania.

Rościgniew 

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 2:04 pm   

no to trzeba by mieć dobry merytorycznie program traktujący o Słowianach. Ogólnie z przedstawieniem historii jest sporo źródeł i tu chyba nie będzie wielkiego problemu żeby coś przedstawić, dalej leci się z bogami i ich funkcjami materiału też w pizdu dużo, coś o jakichś rzemiosłach poopowiadać, na koniec pokaz walki i chyba tyle. Wszyscy uśmiechnięci klaskają :D
Wiem że skompletowanie dobrych materiałów będzie nieco trudniejsze niż tu napisałem ale ogólnie nie aż tak trudne. Polecam dopaść się do Historii powszechnej tom 1 która wychodziła razem z GW jakiś miesiąc temu tam jest wszystko całkiem fajnie napisane.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 2:53 pm   

Proponuję zrobić pokaz "na próbę" w którymś z gimnazjów w Zd Woli, żeby dwa razy nie było w Wojsławicach. Ale nie można ustalać terminu, zanim wszystko nie będzie przygotowane.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 9:04 am   

Witam, przydało by się napisać jakiś artykuł o naszej drużynie i podesłać w kilka miejsc

www.zdunskawola.org

to chyba jak się nie myle netblue prowadzi czyli mój dostawca netu, mogę pogadać to spokojnie możemy coś takiego u nich zamieszczać,
myślę że znajdzie się jeszcze kilka innych takich miejsc gdzie możemy się w mediach regionalnych "ogłaszać"

jeżeli ktoś miał by chęć to można nawiązać stałą współpracę

Rościgniew 

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 11:51 am   

Dobry pomysł Dragomirze. Trzeba by było zrobić w końcu może coś w stylu plakatu z paroma punktami programowymi, które na dzień dzisiejszy możemy już pokazać. Tu z kolei kłania się jeszcze niewymyślona i nieujednolicona oferta pokazowa. Co do zasady zgadzam się że trzeba wsadzać nogę między drzwi zamiast czekać że ktoś nas gdzieś zaprosi. Mimo tego że Zdw to nieco wioska nadal to mamy szansę wbicia się w parę miejsc i zrobienia małego zamętu, bardzo możliwe że płatnego. Tu z kolei wychodzą inne rzeczy... ale to trzeba będzie obgadać jeszcze bo przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pią Lis 02, 2007 3:11 pm   

no już dorzucili nasz banerek w główną rotację :)
http://www.zdunskawola.org/

Odpowiedz do tematu