Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dragomir
Pon Wrz 08, 2008 1:22 pm
IV spotkania ze średniowieczem - Ciechanów 2008
Autor Wiadomość
Rościgniew 

Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 11:57 am   IV spotkania ze średniowieczem - Ciechanów 2008

Dla tych co nie byli krótko streszczę co się działo aby było pojęci ogólne co i jak:
Wyjechaliśmy w piątek w granicach godziny 11 (podróż przebiegła bez większych przygód). Na miejsce zajechaliśmy chwilę po 15. Pojawiła się opcja dostępu do przyczepki (zapomniałem że mój starszy takową posiada) więc z zapakowanie się ze wszystkim nie było najmniejszego problemu. Dalej rozstawienie się ze wszystkim, zakupy i ogólna impreza do późnych godzin nocnych (wyniki z rana oscylowały w granicach 0.7 w wydychanym powietrzu :)
Drugiego dnia nagotowaliśmy gulaszu (ilość była dosyć okrutna więc starczyło dla wszystkich co chcieli spróbować) - tu wielki ukłon w stronę Nadziei, która z gulaszem dzielnie walczyła a który pysznym wyszedł. Z rana dojechali znajomi nasi z Sierakowa (mowa o Trzaskawicy z Białego Stoku) i zrobiliśmy w osadzie nasz wspólny zakątek, który wyglądał dosyć konkretnie ze stołami i ławami. Około 11 o ile dobrze pamiętam zaczął się turniej wojów w którym wzięliśmy udział (niestety bez większych sukcesów). W przerwie pojedynków była "wielka bitwa" dla publiki - 3 starcia i do obozu (więcej by chyba było ciężko przeżyć bo upał był nieziemski). Trochę czasu operacyjnego (naprawdę warto było popatrzeć na pokazy sokolników zrobili bardzo fajne przedstawienie) i inscenizacja tłumienia buntu chłopów na Mazowszu. Wszystko fajnie pomyślane łącznie z powieszeniem Miecława na gałęzi drzewa (gdyby tylko uprzęży nie było tak widać...). W inscenizacji wziął udział Dragomir, gdyż się zagapiliśmy i właśnie jedliśmy obiad :) . Dalej finał turnieju wojów i ogólna krzątanina, przeplatana turniejem rycerskim późniaków. Kolejnym elementem pokazów było bardzo fajnie zorganizowane palenie "zwłok" Miecława i opowieść co jak i po co dla publiki. Wszystko zostało zakończone pokazem fireshow grupy "el płonie". Dalej kolejny wieczór imprezowy. Ja uważałem z trunkami i poszedłem nieco wcześniej spać, za to Pomścibor użył ile fabryka dała i do późnych godzin nocnych tańczył z chłopakami w kółeczku i grał z nimi w "poród niedźwiedzicy" i inne takie.
Trzeci dzień rano obfitował w opowieści nocne, które nas ominęły. Okazało się że odbyło się nocne starcie na mieście nasi vs. autochtoniczna ekipa dresów. Co dało się ustalić chyba oni koniec końców gorzej na tym wyszli, bo od nas wszyscy wrócili na własnych nogach tam ponoć nie do końca. Dalej śniadanie i turniej łuczniczy w którym reprezentował nas Dragomir (na tym polu także jeszcze nie wygraliśmy). Pogawędki, pogawędki pakowanie się i do domu.
Przez cały weekend mieliśmy pogodę, że wyglądam jak po solarium i ogólnie dało się odczuć wielkiego ducha imprezy. Kto nie był niech żałuje. Sława tym co pojechali bo dzięki wam i dzięki zanjomym z innych drużyn, którzy już jak się okazało całkiem nieźle nas kojarzą atmosfera była świetna i oby więcej takich wypadów.
W opisie pominąłem koncerty zespołów folkowych które co rusz się odbywały jak i przerywający wszystko co jakiś czas wystrzał z 2 bombard. Nie idzie nie wspomnieć o wodzireju, który komentował wszystko z takim podnieceniem, że nie wiem czy gdzieś przy strzelaniu z tych armat nie szczytował aby :)

KONIEC

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 1:32 pm   

No było dobrze :) Co do turnieju to muszę się pochwalić że 2 raz udało mi się nie być ostatnim :) ale jak zwykle było oszustwo bo wygrał jakiś niehistoryczny łuk z tworzywa z podstawką pod strzałę i jakimiś amerykańskimi naklejkami, ale co zrobić :|
Zdjęcia już na naszej stronie linka daje też tu:
http://www.wierczanie.pl/galerie/ciechanow08/

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Pomścibor 

Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 6:42 pm   

nie nazwal bym tego tancowaniem ale niech bedzie bo moglo to tak wygladac ;p
fakt... nie przejmowanie sie kierownica uatrakcyjnia zabawe :)

Rościgniew 

Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 8:31 am   

nie wiem czy drago zamierzasz ale może przenieś foty do jakiegoś normalnego folderu bo jak się w pasku adresu wyświetla cośtam/cośtam/smieci/ciechanow to słabo wygląda.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 9:48 am   

zrobione, biorę się trochę za resztę więc niektóre galerie mogą nie działać poprawnie

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Odpowiedz do tematu