Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zacząć?
Autor Wiadomość
Loter 
Mało pisaty

Wysłany: Sob Lip 06, 2013 6:02 pm   Jak zacząć?

Witam,
zawsze fascynowała mnie historia, szczególnie starożytna. Postanowiłem nauczyć się wykonywać repliki broni i stroi starożytnych. Nie wiem od czego zacząć. Nie mam żadnego doświadczenia. Dlatego proszę o instrukcję jak zacząć? Z góry dziękuję.

Brodzisław 

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 11:58 pm   

żeby ktokolwiek mógł Ci pomóc to określ konkretnie kogo chcesz odtwarzać lub jakim rzemiosłem chcesz sie parać. Starożytność to bardzo długa i szeroka że tak powiem epoka.
idąc po najmniejszej linii oporu można udawać pasterza Dawida z procą w ręku. temat jak najbardziej starożytny...

Loter 
Mało pisaty

Wysłany: Sro Lip 10, 2013 7:07 pm   

Brodzisław napisał/a:
żeby ktokolwiek mógł Ci pomóc to określ konkretnie kogo chcesz odtwarzać lub jakim rzemiosłem chcesz sie parać. Starożytność to bardzo długa i szeroka że tak powiem epoka.
idąc po najmniejszej linii oporu można udawać pasterza Dawida z procą w ręku. temat jak najbardziej starożytny...

Chciałbym zająć się odtwarzaniem broni(głównie drzewcowych) i tarcz. A jeśli chodzi o osobę to zależy mi nad odtworzeniem wojownika germańskiego z 1 w.n.e.

mopek 

Wysłany: Czw Lip 11, 2013 2:58 pm   

Ze starożytności to Ci nie pomogę.
Ale piszesz, że chcesz odtwarzać broń i tarcze. To znaczy chcesz je mieć czy zrobić sam?
O ile tarczę można jeszcze zrobić tak wykucie grotu włóczni, oszczepu nie będzie już takie proste. Chyba, że miecz :P

My tutaj głównie bawimy się we wczesne średniowiecze. Niby szerokie datowanie bo IX - XI wiek ale jednak większość skupia się na tych czasach przed chrztem kiedy ludzie byli uczciwi ;)

Dobrze, że masz sprecyzowany cel. Bedzie Ci łatwiej. A z resztą sprzętu to słuzymy radą. Wykonanie tarczy z desek nie jest aż tak trudne jednak kosztuje czasu dużo.
Razem z Kruczkiem służymy radą.

Odpowiedz do tematu