Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
WIETNICA
Autor Wiadomość
Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 11:21 pm   

żywia no co to za posty kasuję nie wiem co to ma oznaczać ale to nie chat tylko forum konkrety mają być a nie

Żywia napisał/a:
----

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Żywia

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 11:24 pm   

nie mogłam skasować go więc zmieniłam bo wiedziałam że to zostanie skasowane, pkrętna logika...

Świetlana 

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 2:17 pm   

Sława Zadrużanie!!!
Mija rok odkąd wybraliśmy organy reprezentujące naszą organizację. Należałoby podsumować nasze działania, a przede wszystkim sprawdzić, czy krąg wywiązuje się ze swoich obowiązków, wynikających ze statutu i funkcji przyjętych uchwałą wiecu.
Statut nakazuje komisji rewizyjnej przynajmniej raz w roku do przeprowadzenia kontroli działalności Zadrugi. Jako przewodnicząca komisji rewizyjnej, w porozumieniu z sekretarzem i członkiem komisji, przedłożę na najbliższym wiecu wniosek o zwołanie wiecu sprawozdawczego w terminie dwóch tygodni od wpłynięcia wniosku. Starosta o kontroli został już powiadomiony.
Na niedzielnym wiecu przedstawimy również regulamin działania komisji rewizyjnej. Do zobaczenia :)

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 2:23 pm ]
I wyjaśniam dlaczego tak się pieklę po raz kolejny o protokół finansowy i sprawozdania z wieców. Jesteśmy już stowarzyszeniem i to nas obliguje do przestrzegania wszelkich formalności, zwłaszcza finansowych. Poza tym organy, które mamy nad sobą mogą żądać od zarządu, czyli kręgu, sprawozdań (uchwał z wieców) w wyznaczonym terminie (prawo o stowarzyszeniach, rozdz. 3 art. 25). Wszystko jest obwarowane prawnie i nie ma żartów, bo krąg będzie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.

Żywia

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 4:08 pm   

Moje zdanie na temat kręgu przedstawiłam już Radziechowi oraz mówiliśmy na temat wiecu sprawozdawczego. Uważam iż nasz skarbnik nie wywiazuje się ze swojego zadania mimo drugiej szansy i powinien zostać zmieniony. na osobę skarbnika proponuję Radziecha i jeśli mój głos może być policzony na wiecu najbliższym będę wdzięczna. Protokoły finansowe z całego tego roku powinny zostać jak najszybciej przedstawione aby móc wyliczyć składkę, gdyż obecna nie zaspokaja potrzeb naszej drużyny, jeśli dostaniemy dotację wtedy również obniżą się koszty ale bez pewnego sprzętu cięzko jest robić pokazy. Moja propozycja skladki to (koszty chaty+pieniądze na imprezy+sprzęt)/na członków drużyny. wysokość danych części zależna od możliwości członków zadrugi oraz raportów dający obraz naszych wydatków comiesięcznych. Należałoby również zastanowić się nad wiecem sprawdzającym działalność kręgu co roku,bądź zwoływanym w szczególnych wypadkach (czyli nie wywiązywaniu się kręgu z powieżonych zadań). Kolejnym problemem do poruszenia jest sprzęt brakujący nam do występów oraz oferta naszej drużyny, którą powinniśmy przygotować jak najprędzej. Poza tym zostają bieżące sprawy takie jak: zblizający sie wielki wiec, Midgard oraz jakie święto będziemy właściwie obchodzić i jak się do niego przygotować. Można sporządzić nasz własny zadrugowy kalendarz, w którym ustalimy jakie święta będziemy obchodzić, dzięki czemu każdy będzie wiedział mniej wiecej wcześniej w jakim okresie ma zarezerwować sobie wolny czas. To chyba wszystko, tyle razy to pisałam że już sama nie wiem...

[ Dodano: Sro Paź 24, 2007 5:50 pm ]
prośba do Radziecha: możesz wziąść te próbki lnu np wkleić w jeden zeszyt podpisać nr i zostawiać w chacie? a jeśli ktoś chce jakiś materiał mogę kupić(za dostarczeniem kasy:P). Są tam też często resztki materiałów (nawet do 3m dochodzą) i kosztują 10zł/m, mogę następnym razem spisać nr co mają obecnie na zbyciu taniej, jakby ktoś chciał (ciekawe czy ktoś to czyta w ogole-_-). no i są resztki z tak zwanymi "wadami", ale do pewnych rzeczy nie przeszkadza lekko odbarwiony len lub brudnawy(a można wyprać) i to to kosztuje całe 5zł/m.

Radziech 

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 10:35 pm   

OGłAsZAM !!!wszem i wobec!!!

Jestesmy 11 pazdz. 2007 godz. 14:52:32 STOWARZYSZENIEM

a co za tym idzie mamy osobowość prawną i podlegamy konrtroli organu nadzorującego - czyli starosty

do odpowiedzialnosci bedzie pociągnięty KRąG (W TYM TAKZE FINANSOWEJ)

Jest juz pierwsze ostrzezenie o tym- Wojewoda nie wykonał prostego zadania którego się podjął (skserowac po dwie kopie wszystkich dokumentów , zapakowac w koperte i wysłac do sądu) nie skopiował statutu (mimo ze twierdzi ze to zrobił - jak zawsze nieomylny) dzwoniłem w tej sprawie do sądu - kopi statutu nie dostali mamy 7 dni jak nie to nas zmuszą (grzywna dla kręgu)

chyba sam to zrobie

TERAZ żARTY SIę JUż SKOńCZYłY!!!!!!!!!!!!!!

wojewoda ma w niedziele szkołe ??????????????/

Pomścibor 

Wysłany: Sro Paź 24, 2007 10:41 pm   

GRATULACJE sojusznicy!!!

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 12:00 am   

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. :)

Świetlana 

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 12:07 am   

Dziękujemy :) to nam wiele ułatwi, ale i skomplikuje. Zmusi do odpowiedzialności. Ale rozwijać się trzeba, iść do przodu. Na pewno będą z tego korzyści i będę sie chciała do tego przyczyniać. Mam nadzieję, że inni również.

[ Dodano: Czw Paź 25, 2007 3:19 pm ]
Mam kolejny temat na wiec, czerpię informacje z różnych urzędowych źródeł. Radziechu, można będzie prawdopodobnie z czymś ruszyć przy współpracy z miastem i muzeum, jeśli się zgodzą, a wydaje mi się, że będziemy mile widzianym partnerem. Ale musimy temat przedyskutować na wiecu, bo jeśli się podejmiemy, to czeka nas mnóstwo pracy i obowiązków, a mnie zmusi to w końcu do lepszego wgryzienia się w temat EFESU i Funduszy Norweskich. Lokalne Forum Współpracy, z którym robię trasy rowerowe, na pewno wejdzie w temat. Obiekt należy do miasta. Tylko mnóstwo pytań, straszna odpowiedzialność i potężne pieniądze. Ale pozyskamy je :)
Wiem, to już prawie esej nie wiadomo o czym (Radziech tylko się domyśli:), wyjaśnię na wiecu. :D

Radziech 

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 11:48 pm   

oj warto, oj warto
ty szeroka strugo
nad tobą nad tobą
zyjemy zadrugą

ty mieczu, mój mieczu,
ty ostre zelazo
ty wiesz mój mieczu
?????????????/

Dobromiła 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 5:28 pm   

Śmieeeeeeeeerć Wojewooooooodzie.... Ja nic nie mówię ale czaszki które czasem mi przysyłasz Radziechu wyglądają lepiej niż Nasz Gimli xD a i strzeżmy się defraudacyj...

Ktoś ma z nim w ogóle kontakt?

Żywia

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 5:52 pm   

własnie,Radziechu, podobno miałeś się widzieć z wojewodą wczoraj, co z nim? i zadrużańskimi pieniędzmi o ile jeszcze istnieją... a na wiecu proponuje poruszyć temat nowego lokum, bedzie cieżko z tym:/

Świetlana 

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 12:10 am   

ciekawe czy wojewoda podda sie w niedzielę rewizyjnej lustracji...

Żywia

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 12:15 am   

Radziech powiedział ze jak go nie bedzie to nagana i usunięcie z kręgu,ale... czy w statucie nie jest inaczej jak już mamy być zgodni z prawem? xD

Dobromiła 

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 4:54 pm   

Co tam prawo xD
Nie róbmy z niego aż takiego potworka, mam nadzieję, że wszystko nam się ładnie ułoży.

Żywia

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 5:11 pm   

Ja nie mówię że potworek z niego:P ale niektórzy chcieliby się rozliczyć ze składek a szanownego pana ni ma i ni ma....a statucie mamy ze osoby które nie zapłacily skladek przez 3mies...........no....

Dobromiła 

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 5:13 pm   

Na tu racja jest, ale z drugiej strony za skarbnikiem ganiać nie będziemy żeby mu kasę wpłacać, jego rola a jak się nie sprawdza, po raz kolejny występuję o zmianę skarbnika.

Żywia

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 5:15 pm   

nie ty jedna chyba xD poza tym byłabym za zmianą składki ale nie mozna nic zrobić bez skarbnika,kurcze, tylko człowiek się powkurzać moze....

Dobromiła 

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 5:17 pm   

Zmiana składki w sumie o tym już od dawna mówili nasi panowie, dwaj z tych na B xD W każdym razie Dominik i Broda. Wspominali że to niskie trochę, a ja się w sumie zgadzam.

Chyba, że miałaś na myśli niżej XD

Żywia

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 5:21 pm   

nie,wyzej właśnie, moznaby wtedy rozdzielić składke na część na imprezy, na potrzebne rzeczy no i na chatę, a tak z tego co teraz zbieramy myślę ze nic nie zostało tym bardziej że skarbnik jest winien kasę matce, Świetlanie i mi, chyba się nie wypłaci:P

Dobromiła 

Wysłany: Sro Lis 07, 2007 5:23 pm   

Zwłaszcza jeśli nie jest po wypłacie, bo wszyscy wiemy jak to z nim jest ;)
A ile proponujesz na składkę?

Odpowiedz do tematu