Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bratomir
Nie Kwi 27, 2008 8:27 pm
Zmiany Kadrowe
Autor Wiadomość
Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 7:22 pm   Zmiany Kadrowe

Poddaje pod głosowanie sprawę jak dla mnie ważną
pragnę nadmienić że moje kłótnie z Nieradem nie mają tu nic do tego
Pytanie brzmi:
Czy Wojewodą może być ktoś kto chce odgrywać wikinga?
tak się składa że Nierad chce być wikingiem bardziej niż słowianinem do czego się przyznał i pewnie się przyzna
no to czy taką ważną funkcję może sprawować człek nie z naszych ziem?
a i spójrzcie proszę wszyscy na to co było popchnięte przez ten czas od zmiany ustroju
pamiętacie o wymarłych tematach typu pokaz w hufcu?
czy ten temat jest pomijany tylko przez to że ja go zacząłem?
zachowanie się Wojewody niegodne jest przedstawiane na forum, może to tylko moje odczucie, ale przypomnę sytuacje np szantażu kiedy padły słowa "mogę odejść do ..." jak miało być postanowione wbrew woli naszego Wojewody
niech się każdy zastanowi, pragnę by zwołano wiec ku czemu będzie okazja po przyjeździe Rościgniewa w ten wekend i "obalenie" Wojewody bądź obranie kogoś innego na to stanowisko
żeby nie było że mi śpieszno na jakiś "stołek" z tego miejsca piszę że kandydować nie mam zamiaru
Niech się dzieje wola bractwa

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Jaksa 

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 7:32 pm   

jestem przeciwny odwołaniu. to kto kogo odtwarza nie ma moim zdaniem nic do tego. Dragomirze nie potrafię uwierzyć w to, że nie uprawiasz teraz prywaty.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 7:36 pm   

hm wydaje mi się że temat był poruszany i mieliśmy w "wierczanach" zachować niejaką czystość i nie przyjmować np rycerzy oczywiście inna sprawa w pttku ale tu były już ustalenia

Jaksa 

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 7:40 pm   

czyli jesteś za tym aby całkowicie wywalić Nierada? tak rozumiem z tej wypowiedzi.

Pomścibor 

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 7:44 pm   

oczywisice ze kto kogo odtwarza to jest jego sprawa, a o czystosci pierwsze slysze. rycerzy to i owszem ze nie ale wikinga? osobiscie to i mongola z czasow wczesnych chetnie bym u nas widzial. nie mozemy sie zamknac za kotara slowian, bysmy wtedy sie zachowali tak jak ta druzyna o ktorej Roscigniew mowil czy pisal, ze sa w niej sami nacjonalisci... a glosowanie.. jak trza bedzie to trza bedzie, z tym ze ja w wkeneend mam studyja, jeszcze sie zorientuje od ktorej do ktorej...

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 7:56 pm   

nie o to mi do końca chodziło, chodzi o funkcje,
w ogóle znieść funkcje wojewody,
zmienić obsadzanie owego stanowiska,
to są moje postulaty

Rościgniew 

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 10:43 pm   

nie no chłopaki nie chodzi żeby kogokolwiek wywalać bo to nie ma większego sensu. Drążąc temat przypomnę że główną przesłanką do wprowadzania demokracji zamiast rady było że nie jesteśmy właśnie wikingami i nie wiem czy to ktoś pamięta. Ogólnie nie wiem czym teraz wikingowość Nierada jest powodowana, bo nie wierzę, że to tylko przez hełmy chroniące zęby. Może sam Nierad rozjaśni nam sytuację wypowiadając się w tym temacie. Jak dla mnie wikingi wśród Wierczan są troszkę bez sensu bo próbujemy odtwarzać jakieś plemię i wątpię żeby byli w nim Wikingowie. Więc wyjścia są dwa:
- albo dajemy sobie spokój z Wikingowaniem
- albo mieniamy się jak wiele bractw to ma na "drużyna słowian i wikingów"

Faktycznie chyba wiec się przyda bo funkcji jak nie ruszylimy tak przyznane nie są za bardzo.
Może kolejna zmiana ustrojowa ? :)

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 10:52 pm   

Nie zamierzam nikomu tłumaczyć się ze swojej "wikingowości". Przyjaciele znają powody. Widać Rościgniewie, że nic nie czytałeś o demokracji wikińskiej albo tylko jakieś bzdury w necie. Jeśli ty jako starszy rodu nie widzisz sensu udziału wikinga w drużynie, a jest to Bractwo Rościgniewa, to niniejszym odchodzę. Pozostanę natomiast w Kole Rekonstrukcji. Hilsen

Rościgniew 

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 11:41 pm   

Widzisz Nieradzie napiszę jeszcze raz to co poprzednio w innej formie żeby nie było niedomówień:
- nie napisałem nic o demokracji wikińskiej - odniosłem się do faktu wprowadzania u nas demokracji i powodów zrezygnowania z Rady jak sam wtedy powiedziałeś "nie jesteśmy Wikingami żeby mieć Jarla" (lub coś w podobnym deseniu ale taka była wymowa)
- jeżeli nie chcesz napisać dlaczego to nie pisz to była tylko propozycja ale ja na przykład jestem ciekaw powodów i pewnie reszta drużyny też, która o tym nie słyszała. Nie wiem czy moja niewiedza w tym temacie wynika z odległości czy z faktu nie uważania mnie jako przyjaciela.
- to co zaproponowałem to poparcie propozycji Dragomira na temat zwołania wiecu żeby sobie wszystko wyjaśnić. I przy okazji ustalić sprawy, które leżą i kwitną.
- jak ustalaliśmy na poprzednim wiecu każdy ma prawo napisać i powiedzieć co myśli więc z tego skorzystałem. Nie wiem dlaczego posty wyrażające inne zdanie niż twoje traktujesz jako atak i siejesz przytykami. Ogólnie nie podoba mi się że przy okazjach niezgody stosujesz szantaż lub coś w podobie że jak nie to odchodzę i to nie jest pierwszy raz. Ja staram się pisać posty o treści neutralnej (i tak czyni znaczna większość) i staram się nikogo w nich nie urazić (chyba że już mi nerw puści) i od jakiegoś czasu trzeba straszliwie słowa ważyć żeby za moment jechania po sobie nie było.
- nie wiem skąd przytyk "jest to bractwo Rościgniewa"? chodzi ci o pomysł na założenie tego czy o coś innego? nie powiedziałem "Wikinga być nie może" bo zgodnie z nowymi ustaleniami porządku nie mam takiego prawa. Wyraziłem moje zdanie w tym temacie i to wszystko.
- poza tym chyba trzeba by było zrobić głosowanko w temacie czy dopuszczamy Wikingów bo za moment będzie, że każdy będzie chciał robić co mu się podoba a miało być że ustalamy rzeczy ważne wspólnie. Dla mnie jest to rzecz ważna i godna głosowania na wiecu bo wnosi w działalność pewne zmiany.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Gru 06, 2007 12:01 am   

Kiedyś groziłem odejściem, teraz stwierdzam fakt i nie wycofam się z tego. Powodów jest dużo. Jednym z nich jest to, że nikt nie może mi nakazać, kogo mogę odtwarzać i nie zamierzam czekać na wynik głosowania nad tym. Póki co zostaję najemnikiem. Możecie mnie umieścić na stronie "drużyny" jako "przyjaciela", jak czyni się w niektórych bractwach, oczywiście jeśli mnie za takiego uważacie. Nadmieniam, że moja decyzja jest nieodwołalna i miałem o niej zamiar poinformować jutro.

Rościgniew 

Wysłany: Czw Gru 06, 2007 12:10 am   

Nikt chyba nie ma powodów do nie uważania Cię jako przyjaciela i z mojej strony zawsze służe wszelaką pomocą przy wszystkim. Dział przyjaciele wkrótce powstanie.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi