Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Druzyna
Autor Wiadomość
Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Wto Sty 15, 2008 7:48 pm   

Ja ostatnio byłem nie aktywny, więc pytam jak się sprawa ma dalej? Zbyszko dołączy do nas? Byłbym bardzo rad :) Z tych kilku wypowiedzi można już coś o człowieku powiedzieć i trzeba nam braci a i im bardziej jesteśmy "różnorodni" tym chyba lepiej

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Rościgniew 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 7:15 pm   

ja niestety też nie wiem co dokładnie się dalej ze Zbyszkiem stało. Ogólnie okres zimowy nie służy działaniom drużynowym, chociaż ostatnie ognisko było całkiem w pytę i nawet mróz nie przeszkadzał za bardzo. Kto może niech swój sprzęt dopieści bo od wiosny lecimy dalej z robotą i juz nas przynajmniej namioty nie będą wstrzymywać przed wyjazdami. Możliwe że kupię jakąś furkę i pewnie Pomścibor zmieni więc będzie już mam nadzieje czym się transportować. Trzeba zmontować sprzętu obozowego nieco ale damy radę bez problemu. Są też nowe opcje ciekawe ale z tym już na wiosnę pojedziemy. Budzić się pomału chłopy bo jeszcze trochę do zrobienia i zwojowania zostało.

Lutobor 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 10:29 pm   

Ja i Bratek od nowa sie obszywamy, tylko jest zonk przynajmnie z moim pomysłem na stroj (na tunike wierzchnią i spodnią) bo narazie na allegro nie widze wełny, a w poblizu tez sie nie dostanie raczej, bo z tego coo czytalem to jest potrzebna wełna flauszowa więc czekam, ażjakiś zacny człek wystawi troche tego cennego materiału na aukcje. A co do Zbyszka to tez tak dokładnie nie wiem ale na treningach w hufcu zawsze przychodzi pogadać czy cos, spoko kolo jest, ale jak z nim bedzie to nie wiem. Pomstek najczęściej z nas bywa w hufcu więc mam nadizeje ze on posiada jakieś info co do Zbyszka

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 10:56 pm   

co do wełny
http://www.rozyczka.pl/index.php?cPath=21
kiedyś miała trochę inny sklep ale jak sprawdzałem najtańsze ceny, można czasami jakieś promo od niej na allegro kupić
jak ktoś będzie zdecydowany na kupowanie czegoś dajcie znać może się dołożę też by się coś przydało ciepłego i innego, bo koszule mam troszkę mroczną :P

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Lutobor 

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 11:04 pm   

ja ostatnio wyczytalem po dośćmozolnym szukaniu informacji o strojach, że ubiór skłądał sie z koszuli z tuniki wierzchniej i z tuniki spodniej (spodnia dłuższa, wierzchnia krótsza- obydiwe z wełny, a kosuzleczka z lnu)- to co tutaj napisalem to jest kolejna intepretacja naszego ubioru. Ja teraz szyje sobie ciuszki na podstawie ubiorów wikinskich znaczy wykroje tunik i koszulindy. Teraz szukam jeszcze wiecej informacji czy na sobie cos nosliismy

Altgrim
Mało pisaty

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 3:19 pm   

Lutobor napisał/a:
spodnia dłuższa, wierzchnia krótsza

W ramach kontrolowanego off-topicu, czy mogę prosić na szybko namiar na tekst w ktorym to znalazłeś, bo sam szukam potwierdzenia takich ubrań (chodzi o krótsze okrycie wierzchnie)

Pozdrawiam

Lutobor 

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 6:51 pm   

odsyłam do tematu na fresze czy jak to sie odmienia:P http://www.freha.pl/index.php?showtopic=5752

Odpowiedz do tematu