Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy rekrut
Autor Wiadomość
Thorash 

Wysłany: Pon Paź 20, 2008 9:02 pm   Nowy rekrut

Witam, dowiedziałem się o Wierczanach od Wilkomir'a (kolegi ze szkoły) bardzo mnie to zafascynowało ponieważ nie wiedziałem ze istnieje taka grupa ludzi na terenie zduńskiej woli i bardzo bym chciał zobaczyć jak wyglądają Wasze spotkania i gdyby Was to interesowało z chęcią bym się przyłączył.

Czym się interesuje? Taka mała historia (mateusza)Thorash'a:

Od starszych członków rodziny (głownie kuzynostwa) zawsze miałem wpajane od najmłodszych lat... że fajny jest miecz i topór a nie giwera i bazooka... I dlatego kazali mi grać na pegazusie w Zelde II a nie w Contre... Z wiekiem "starsi" zaczęli grać w gry RPG ja jako najmłodszy bękart mogłem tylko obserwować.

Los tak potoczył że z gier RPG przerodziło się to na gry bitewne w moim przypadku od dziecka gram w WFB( Warhammer Fantasy Battles... ) kocham prowadzić te wojny(jak to mówią złośliwi plastikowych żołnierzyków) i uciekać w fantastyczne czasy tego mrocznego świata uciekając od rzeczywistości.

Jak każdy (chyba) - w pewnym czasie młodzieńczych lat zakochałem się na zabój... po roku czasu, usłyszałem od mojej wybranki że nigdy w życiu nie kupi sobie takich plastikowych żołnierzyków... - nie kupi do czasu kiedy na walentynki, Malwina dostała pierwsze pudełko rycerzy( oczywiście kwiatek też musiał być :P )... :] Od tego momentu napoczątku Torriel potem Thorash wraz ze swoją Amarell kupują modele fantastycznych postaci (wkładają kupe pracy by je pomalować i posklejać) i powiększają swoje armie, by mogli zanurzać się w fantastycznych bitwach i uciekać od chorych i często głupich problemów rzeczywistego świata...

Jeśli chodzi o fantastykę - jestem strasznie wybredny i nie przeczytam żadnej innej książki która nie będzie miała napisu Warhammer. I jeśli chodzi o fantastyke to tak jest ... lecz zaczęło mi być trochę mało ( wielu znajomych twierdzi że jestem szalony bo mam pełno drogich(drogich nie znaczy że jestem jakoś bogaty po prostu nie kupuje bułki do szkoły i odkładam :P ) żołnierzyków na półce i twierdze że mi mało... ) Postanowiłem zaczerpnąć troche wiedzy jak to było na prawdę ...

Z radą uciekłem do przyjaciela po dwóch bitewkach(5-7h jak sie pije) powiedzial mi obejrz BraveHeart'a ale obejrz go tak żebyś miał co wypić i żeby nikogo nie było w domu... postąpiłem jak kazał... nie wiedziałem że obejrzę ten film z mokrą twarzą pare razy szlochając. Nie miałem pojęcia że zrobi na mnie takie wrażenie... - już lepszego filmu o takiej tematyce nie będzie - nie będzie.

Postanowiłem kupić oręż... jak pisałem nie jestem bogaty ale uzbierałem i kupiłem sobie Brodacz jak sprzedawca mówił XIV wiek zrobiłem to ponieważ fascynuje mnie uzbrojenie jak my to w WFB mówimy konserw i moim marzeniem jest być posiadaczem hełmu garncowego... (choć najszczersze marzenia oddaje wikingom)

Zacząłem się troche interesować ludami skandynawskimi, słowiańskimi ... ogolnie średniowieczem... zapragnołem nauczyc sie walczyc dla mojej Malwiny(Amarell).

I tak się to wszystko teraz ma... dowiedzialem sie o Wierczanach i pomyslalem ze bardzo ciekawe byłoby stac sie jednym z nich - popewnym czasie gdyby udalo mi sie utrzymac w waszych szeregach zapewne wciągnął bym swoją wybranke serca. Z chęcią stałbym się jednym z Was ponieważ uciekamy w dziką przyrode z Malwiną kiedy tylko się da nie obce nam są długie piesze wycieczki całodniowe w doline rzeki Warty... a takze oboje fascynujemy sie starymi czasami... więc czemu nie sprobowac...

Sława... :]

All for Amarell my goddness of the winds.

Thorash follower of Chaos.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pon Paź 20, 2008 9:25 pm   

Witaj Thorash
Rad jestem wielce że zawędrowałeś tutaj, nie jeden z nas miał podobną historię do twojej :)
Jeżeli masz tylko chęć przyłączaj się do nas i poczujesz co to znaczy zabawa :)
Teraz jest okres zimowy i sezon praktycznie zamknięty, będzie to idealny czas dla ciebie abyś się przygotował na otwarci sezonu :)
Możemy się jakoś umówić na spotkanko pogadamy i wytłumaczymy co i z czym się je, tylko musisz chcieć
Sława!

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Wilkomir

Wysłany: Pon Paź 20, 2008 9:31 pm   

Też się zgadzam z Dragiem, każdy praktycznie zaczynał od fantastyki... Spotkać się można przy ognisku jakimś, ale fajnie by było gdyby każdy był jak ostatnio, za 2-3 tygodnie ? I tak dla pokazania się w całości można by jakiś trening na zachęte strzelić:p Ale to się jeszcze ugada.

Thorash 

Wysłany: Pon Paź 20, 2008 9:32 pm   

No jak juz gadalem do Wilkomira ze mam wolny weekend który się zacznie 31 października... wtedy to zawędruje do mojej niewiasty co jej ognisko domowe znajduje sie niedaleko jeziorka zwanego kepiną a com słyszał to niedaleko siedzib Waszych...

Jesli bedziecie mieli kiedy indziej spotkanie to bede staral sie dostosowac... tylko trzeba wczesniej uprzedzic - pisze o tym weekendzie bo wtedy mam czas totalnie nieograniczony.

Pomścibor 

Wysłany: Pon Paź 20, 2008 10:27 pm   

Warhammer, ło żesz matko kiedy to było :) jeszcz gdzieś chyba mam swoja starą kartę postaci :) Battle'a też kiedyś liznąłem ale tylko liznąłem.
Zatem Thorash'u, obgadamy termin z naszym starszym rodu i damy znać o spotkaniu.
Sława!

Thorash 

Wysłany: Pon Paź 20, 2008 10:57 pm   

Nie moge sie doczekac... :] (podoba mi sie SŁAWA)

SŁAWA !

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 6:59 am   

Myślę że na 1 Listopada możemy sie roboczo umówić, to jest jakieś święto więc każdy powinien znaleźć czasa

Rościgniew 

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 7:29 am   

Witaj Thorashu
Rad jestem, że jeszcze są jacyś w miarę normalni ludzie na świecie, których ciągnie w objęcia leśnych ostępów i przyrody zamiast na disco i inne takie i że jeszcze są ludzie posiadający jakieś większe i głębsze zainteresowania oprócz podrygiwania w rytm chorej muzyki bez żadnej treści. No to tyle tytułem wstępu.
Fantastykę lubi chyba większość ludzi w ruchu odtwórczym bo jest po prostu zajebiaszcza. Osobiście lubię chyba najbardziej Forgotten Realmsy :-) .
Dobra zmierzając do brzegu bo się kółko dygresyjne rozwija jak zawsze :-) cieszę się że dołączasz do Wierczan. Spotkanie 1 listopada może być dla mnie nieco trudne zważając na ostatnie wydarzenia u moich dziadków. Pewnie będzie płacz i nostalgia i inne takie więc od razu piszę że mogę nie dać rady ale jakby co reszta opowie ci wszystko równie dobrze. Zobaczymy jak wyjdzie. Ewentualnym wyjściem jest spotkanie w piątek jednak na trening będzie już nieco za późno przynajmniej jak dla mnie bo około 20 pewnie dopiero zjadę z rydzykowa. Oczywiście jeżeli do spotkania dojdzie Twoja niewiasta również będzie mile widziana.

PS1 - żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał - nie chodzi o to że nie lubię dyskotek bo każdy ma prawo się zabawić, tylko o pozytywny objaw robienia czegoś fajnego poza tym.
PS2 - faktycznie BraveHeart to jest film wszech czasów ... zawsze się łezka w oku kręci.

Thorash 

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 3:42 pm   

Czyli wszystko świetnie... :] nie moge sie doczekac...

Nie wiem jak to bedzie czy uda sie przybyc parą bo niewiasta ma jest wspaniała lecz nieśmiała...

Maćko z Widawy 
Mało pisaty

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 3:45 pm   

Sława wam Wierczanie, byłem waszym sympatykiem od jakiegoś czasu. Zanim jeszcze poznałem Bratomira w szkole, śledziłem waszą stronę w poszukiwaniu bractw rycerskich w tym rejonie. Oczywiście pierwsze było bractwo rycerskie ziemi sieradzkiej, byłem nawet 3 razy u nich na zebraniach w MDKu, jednak ten zapał i ogień znikł. Pamiętam, jak zobaczyłem na piórniku u Bratomira napis Wierczanie, a potem jakoś tak wynikło.

A więc jednak są jacyś fani RPG w rejonie sieradzkim!

Od lat pasjonuję się grami RPG, nie tylko Warhammerem jak w przypadku rekruta wyżej. Są to również systemy inne: 7sea, Legenda Pięciu Kręgów, Cyberpunk, Neuroshima jednak tak samo zaczynałem od Warhammera 1ed. jakoś do drugiej mnie nigdy nie ciągnęło. Nie wiedziałem, że jest jakaś aktywność rpegowa w okolicy.
- Thorashu, byłeś może na konwencie U-bot 2008?
- Duża jest wasza ekipa do gry?

Jeśli ktoś będzie miał ochotę na przyjazd do Widawy na jakąś sesję, to z chęcią zapraszam. Planujemy umiejscowić się z grą w domu kultury w Widawie w soboty.

Poza tym jestem użytkownikiem pewnego forum skupiającego rpgowców w Polsce, na którym możemy rozegrać sesję Play by Forum poprzez pisanie postów. Także jeśli ktoś chciałby zacząć rozgrywkę z chęcią mu pomogę.
Last Inn

I na dokładkę powiem, że jest jakaś grupa grająca w Warhammera 2ed w domu kultury na Pięterku w Zduńskiej Woli.

Ale wracając do Wierczan, z chęcią przystąpiłbym do was, jednak jakto powszechnie z Widawy dojazd jest &^$@()$@. Problemem są właśnie takie wyjazdy w soboty w których ostatni autobus mam o 18 30, rodzice raczej nie chcą mi pomagać w dojazdach, musiałbym raczej nocować. //Przeklęta wiocha//

Tak jak mówiłem we wstępie RR interesuję się jakiś czas. Najpierw była Freha, bractwo ale jakoś projekt umarł śmiercią naturalną.

Doradzicie coś?

Thorash 

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 4:21 pm   

Tak jak pisałem na gg - siedze po uszy w bitewnym systemie Warhammer'a od 5-6lat... mozna powiedziec... nie czesto bywam na turniejach bo nie mam czasu aktualnie. Od zaklimatyzowania sie od nowa w RPG wole naprade powalczyc... i przełożyć dlugie calodniowe wycieczki nad rzeke w wyprawy z Wierczanami...

Wilkomir

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 4:32 pm   

No właśnie, zamiłowanie do rpg zamiłowaniem, ale pamiętajmy, że Wierczanie to grupa odtwarzająca historie a nie jeżdżąca na sesje w Warhammera :p

Thorash 

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 4:40 pm   

Ja chce zaznać doliny warty pod namiotami... z mieczem siekierą - walczyć i powiedzieć ze znam bardziej prawdziwą historie od tej warhammerowej bo potrafie wymienic daty bitew imeprium z chaosem wedlug kalendarza imperialnego a nie znam podstawowych dat :P prawdziwej histroii... Chce zobaczyc swit nad wartą podnieść siekiere - zaryczeć i powiedzieć... kocham Cie Malwina... takich wrażeń nie zastąpi opis żadnego mistrza gry.

I takiego sie mnie spodziewajcie. Bo jestem troche szalony(romantyczny ?!) dlatego nei wiem czy sie do Was nadaje ... bo moze jestescie (odtworcami historii) ktorzy sie dobrze bawia ale maja granice rozsadku i jak zobaczycie kolesia ktory z siekierą ryczy do ksiezyca to stwierdzicie - on sie nie nadaje.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 4:52 pm   

Ooo ja myślę, że takich właśnie ludzi trzeba wśród Wierczan i pewnie reszta mnie poprze:)

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Pomścibor 

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 4:52 pm   

ja któregoś pięknego razu wyłem do jeża... 8)

Thorash 

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 5:01 pm   

dlaczego o Was wczesniej nie slyszalem... ? :P juz nie moge sie doczekac tego 1listopada...

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 5:03 pm   

no do póki nie wyjesz do kogoś z naszych z siekierą to masz pełne poparcie :P
Maćko z Widawy, co do noclegu to zawsze się coś wykombinuje, jak nie w chacie to namiotów kilka mamy i działek :)
Więc kombinujcie, ja mieszkam koło kępiny więc twoją Thorash lubą mogę kojarzyć :)
Mogli byśmy u mnie ogień napalić jak pogoda pozwoli i nie będzie to przeszkadzało nikomu w święcie zmarłych.

Thorash 

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 5:06 pm   

Spróbuje ją wyciągnąć... jak nie za pierwszym to za drugim razem.

Rościgniew 

Wysłany: Sro Paź 22, 2008 7:57 am   

Widzę że ludność się rozpisała całkiem nieźle :) . Co do wycia w nocy to przeważnie ktoś gdzieś wyje czy coś podobnego robi. "Jjeeeeeżuuuu dlaczego jesteś taki nieczuły..." hiehie. W romantyzmie nie ma nic złego a i do bólu, który czasem wystąpi idzie się usposobić. Ogólnie jak w końcu pojawi się broń treningowa to treningi mam nadzieję ruszą pełną parą.

Jak pewnie czytałeś będziesz musiał się obszyć w podstawowe ciuchy słowiańskie, cobyś mógł gdzieś na wyjazd się udać. Nie miecz pierwszy się kupuje bo w dresie choć z mieczem nikogo do osady nie wpuszczą. Każdy to już ma za sobą mniej więcej więc radą służymy. Zamontuję w dziale how to opis jak zrobić koszulę i spodnie. O butach to był cały temat i może go należałoby wyciągnąć z zamkniętych i w how to umieścić (admin niech się tym zajmie w wolnej chwili).
Więc ze 2 koszule różnej długości (osobiście polecam wełnę - jakbyś kupował to też nie wszystko jedno co bo ma znaczenie kolor i ogólnie sama wełna), spodnie (wełna lub len), buty (wszelką skórę bierzemy od znajomego garbarza więc jak coś to będziemy działać, chyba że masz jakiegoś znajomego w tym temacie), pas (klamerkę kutą na początek dostaniesz więc tylko skóra). Tyle na początek, później dojdą kaletki, czapki, ozdoby, płaszcze, kaptury i inne takie no i oczywiście sprzęt bojowy ale to później nieco. Ogólnie żeby uposażyć się na woja nieco jest potrzebne zachodu ale jak się wkręcisz w klimat to nawet nie zauważysz kiedy a wszystko będzie czego oczywiście życzę :) (powiem tylko że mi uszycie dwóch moich koszul sięgających do kolan zajęło jedno popołudnie po pracy - więc da się to zrobić szybko :-)

Thorash 

Wysłany: Sro Paź 22, 2008 9:24 pm   

1 listopada wszystko na pewno mi objaśnicie dokładnie... Jak będę zaczynał "się ubierać" i tworzyć ubrania to chciałbym to zacząć robić równo z Malwiną żebyśmy razem powoli zaczynali wyglądać odpowiednio. Także będę chciał ją wciągnąć jak najszybciej. A potem to już tylko będziemy Was słuchać co i jak robić żeby było jak najlepsze :]

Odpowiedz do tematu