Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
REKREACJE HISTORYCZNE-czyli punkt widzenia,a miejsce siedz..
Autor Wiadomość
imperowit

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 1:12 am   REKREACJE HISTORYCZNE-czyli punkt widzenia,a miejsce siedz..

Proponuje przenieśc wszelkie dywagacje w ten topic.

Co Panowie na to?
Ostatnio zmieniony przez imperowit Sob Sty 31, 2009 3:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Thorash 

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 9:03 am   

Czyli taki temat gdzie raczej mogą zawierać głos osoby ktory juz costam zaczęły ?
Próbujesz mnie wymikrować ? No trudno ale z chęcią się poprzyglądam tej rozmowie.

All for Amarell my goddness of the winds.

Thorash follower of Chaos.

imperowit

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 9:43 am   

A ten znowu swoje! Ja, biedny, odrzucony!

W tym temacie możesz sobie poużywać na mojej osobie...

Thorash 

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 10:53 am   

Chyba źle mnie zrozumiales nvm... :|

Więc pisz jak siedzisz i jak na to patrzysz bo to mnie naprawdę ciekawi. :?:

Może jak bardziej przedstawisz swoją interpretacje odtwórstwa łatwiej Cie zrozumiem. :scratch:

imperowit

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 3:03 pm   

Patrzę na to wszystko przez pryzmat dorobku archeologii wczesnego średniowiecza. Staram sie poprzez źródła materialne tzn. wyniki badań, interpretacje, analogie, porównania materiału zebranego odtworzyć najwierniej dany przedmiot, czy zjawisko. Na podstawie materiału zebranego (zabytków), doprowadzić do określenia funkcji, technologii produkcji. Daleki jestem od wiernych kopii, często chylę się ku konstrukcji. Niemniej wymaga to bezwzględnego poznania warsztatu, kontekstu danej grupy znalezisk, ich analogii, czego owocem jest przedmiot ściśle powiązany typologicznie, materiałowo, z danym kręgiem kulturowym i stanowi kontunuację, nie zaś mieszaninę stylów i form.
Nigdy nie szukam na siłę, a staram się uwzględniać statystyki.
Do odtwórstwa podchodzę z poziomu pewnej grupy społecznej zamieszkującej jakiś teren. Szukam mody, przedmiotów powtarzalnych, stanowiących spory % w statystyce. Rekonstrukcji nie ograniczan tylko do jednego dajmy na to grobu.
Zajmuję się raczej rzeczami mało- efekciarskimi. Nie mają one wpływu na moje odtwórstwo, a jedynie skupiaja się w okręgu archeologii doświadczalej.

Czytuję Hensla i jego "kumpli", ale zwykle skupiam się na konkretnych tematach, a co za tym idzie przeglądam stosy wyników badań. Np. takie opracowania:

DSCF2655.JPG
Plik ściągnięto 69 raz(y) 115,54 KB

Thorash 

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 3:27 pm   

Imperowicie pięknie, i mówie to całkiem poważnie na prawdę doceniam takich ludzi, z takim zamiłowaniem. Jednakże zwracam się do Ciebie już całkiem uczciwie i poważnie byś po prostu zaczął tolerować chęć do "zabawy" - chociaż spróbuj.

Ja jeśli pójdę w strone odtwórstwa chciałbym tym odpoczywać i dobrze się bawić... w tym słowa znaczeniu dobra zabawa(odpoczynek) jako rekonstrukcja tworzenie, poznawanie nowej wiedzy wysłuchiwanie jak ktoś dzieli się swoją wiedzą no i oczywiście pobiegać z tym mieczem тоже.

Imperowicie zauważyłem że traktujesz swoją przygodę z historią jako największe powołanie i chwała Ci za to lecz zauważyłem także że strasznie karcisz za to że ktoś robi coś innaczej niż powinno być to jest w mojej opinii trochę odpychające, poucz ale doceń to że ktoś robi choć nie wychodzi. Na prawdę to poprawi humor a nie zdołuje.

imperowit

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 3:47 pm   

Nie traktuje tego jako największe powołanie- największym jest SH III!

Thorash 

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 3:55 pm   

Silent Hunter ?

imperowit

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 4:38 pm   

łi

Thorash 

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 4:45 pm   

Heh nie spodziewałem się...

Moim głownym hobby jest (oprócz mojej kobiety to moja najwieksza pasja) Warhammer(fantastyka) też gra :] tylko troche inna... bez kompa. No i programowanie web.

Odpowiedz do tematu