Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BUTY
Autor Wiadomość
Nocna 

Wysłany: Wto Mar 16, 2010 5:09 am   BUTY

Hej, ludki, macie jakiś namiar na człeka zacnego, co szyje tanie buty?

Rościgniew 

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 7:08 pm   

na dniach będę szył moje nowym sposobem (na wywrotkę czy jakoś tak bo póki co robiłem na wylot przez podeszwę i szwy się szybko przecierają nawet jak się wydrąży rowek na szew a doklejać podeszw nie chcę) i jak wyjdą dobrze to może się podejmę, ale musi mi wyjść dobrze bo tandety nie zniesę. Jaki wzór cię interesuje tak na marginesie i czy może masz jakąś fotę tego w czym chciałabyś biegać?? No i oczywiście co znaczy tanie buty (ew. sugestie na priv :-) )

Nocna 

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 9:23 pm   

Marzę o jak najbardziej "prostym" i "uniwersalnym" kroju, bez ozdóbek i udziwnień, który dałoby się dopasować zarówno do ciuchów wikińskich, jak i słowiańskich, wczesnych, tak do około X-XI w.
Jeżeli chodzi o kwestię ceny, myślę, że do 100 zł. Na razie niestety moje finanse przedstawiają wiele do życzenia :(
Życzę owocnego doskonalenia warsztatu ;-)

kruk 

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 6:43 am   

mogę podjąć się zadania, jeśli będę miał:a - konkretny wzór, b - wymiary stopy.

Nocna 

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 9:02 am   

Właśnie przedwczoraj odkryłam, że jeden z krojów butów wikińskich był bardzo podobny do skórzanych sandałków sprzedawanych często na kramach z wyrobami góralskimi. Mam takie buciki. Tak czy inaczej w przyszłości będę zainteresowana nowymi butami. Na razie Rościgniew był pierwszy ;) Ale możesz podać orientacyjne ceny. W ogóle dobrze wiedzieć, kto czym się zajmuje.

Rościgniew 

Wysłany: Wto Mar 23, 2010 4:57 pm   

Skoro kruk może to się dogaduj bo on już wprawę w kapciach ma i pewnie wyjdą mu lepiej i zrobi szybciej niż ja. Tak na marginesie :-)

Nocna 

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 7:48 am   

A macie jakies ciekawe, nie "przegadane" wzoy??? Dość mi się podobają ciżmy z Gniezna: http://bractwo-sanok.widm...wieku/but_2.jpg

kruk 

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 8:47 am   

a, całkiem proste butki. podobne trochę do heddeby typ4. jeśli bez zdobień mogą pasować i do Słowianki i do Skandynawki. robota prosta i krótka. co do wykonanania, potrzebowałbym kilku twoich wymiarów (wiem, śmiesznie i dwuznacznie brzmi), stopa stopie nie równa, nawet gdy mi napiszesz, że rozmiar np. 39, to i tak będe w ciemnym lesie.

Nocna 

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 9:55 am   

Dzięki. Czy mógłbyś podać mi orientacyjną cenę?
Muszę Was obu jednak przeprosić, bo na razie moje poszukiwania bucików zostały wstrzymane. Okazało się, że mam letnie skórzane sandały, podobne do zdjęcia w załączniku. Owszem, chciałabym kupić jeszcze inne, ale to na razie musi poczekać. ponieważ niestety zwolnili mnie z pracy i wolę nie kupować nic, co nie jest mi naprawdę niezbędne :(

leathermoccassinsinstru.jpg
Plik ściągnięto 445 raz(y) 119,91 KB

Zbyszko 

Wysłany: Nie Mar 28, 2010 4:40 pm   

Polecam goscia,szybko robi i dokladnie -http://www.trollabanin.fora.pl/kram,4/szewc,117.html

Nocna 

Wysłany: Nie Mar 28, 2010 10:33 pm   

Dzięki. Zapisałam sobie jego stronkę. Widzę, że nie robi może super tanio, ale buciki są przepiękne i jest dużo wzorów. Będę miała na uwadze i polecała (w gruncie rzeczy już poleciłam :P )

Nocna 

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 1:08 am   

Mam buty ;)

Rościgniew 

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 10:20 pm   

pochwalę się zatem moim wyrobem gdyż właśnie skończyłem. Ta da! Dodam tylko że pierwsze szyte na wykrętkę i szwy są w podeszwie.

Nocna 

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:50 pm   

Śliczne ;) ja w końcu też sama zrobiłam, ale nie pokażę, bo się wstydzę :( Na razie prototyp. Ze starych zamszowych spodni. Szukam teraz taniej skóry. Ale już mi się nie śpieszy... Podklejasz podeszwę gumą? Szyłeś dratwą, nicią do skór a może miejscami rzemieniem? Używałeś przebijaka?
P.s. masz 1szą nagrodę w kategorii "Mistrzowie Drugiego Planu" ;-) za te butelki...

Rościgniew 

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 12:21 am   

Odnośnie podklejenia gumą to się zastanawiam ale chyba jednak podkleję coby się na trawie nie ślizgać. Szyłem woskowaną dratwą, ściegiem szewskim na dwie igły. Do przyszycia lamówki użyłem szydła szewskiego - piękna sprawa i bardzo szybko idzie.

Butelki jeszcze puste ale winko już się napędza coby je zapełnić :-)

Zacarias 

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 5:15 pm   

Skoro wszyscy się chwalą, to nie będę gorszy :D

Te paski na podeszwie to wosk przetarty piaskiem. Ultraśna mikroguma zapewniająca antypoślizg.

Safari 
Mało pisaty

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 12:23 pm   

Dołączę do pytania. Kto podjąłby się wykonania dla mnie butów?

http://www.wojmir.pl/butyszewsrodek001.JPG

Interesuje mnie taki wzór.

Radziech 

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 11:02 pm   

JEDEN Z PROSTSZYCH WZORÓW - nosze je od 5 lat, uszycie około 100 zł

KACPROMIR 
Mało pisaty

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 5:51 pm   

czy ktoś posiada wzór na takie buty

Brodzisław 

Wysłany: Pon Cze 18, 2012 8:29 pm   

to jest raczej jeden z bardziej banalnych wzorów kolego Kacpromirze , jeśli masz już podeszwy to proponuję się trochę pobawić i samemu sobie wykombinować szablony, weź jakis grubszy materiał , tekturę i spróbuj samemu sobie wyciąć wzornik który po przyłożeniu do podeszwy będzie przypominał wymagany kształt, to nie jest skomplikowane tylko trzeba sie troche pobawić, jeśli chcesz zszyc cholewki i na pięcie i na podbiciu stopy to kształt szablonu cholewki będzie przypominał trapez z jednym bokiem ściętym a drugą ścianą pod kątem prostym .Jeśli planujesz szew tylko na podbiciu stopy to kształt cholewki będzie trapezem ściętym z obu stron - wygląda to tak że środek trapezu to pięta a ścięte boki obejmuję ci stope stykając sie na podbiciu tworząc szew aż do palcy. bardziej obrazowo nie potrafie tego wytłumaczyć jak znajde jakis rys to wkleję.Pamiętaj że podeszwa powinna być dłuższa od stopy o jakies 2 cm ( onuce )

Odpowiedz do tematu