Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadania zimowe
Autor Wiadomość
Rościgniew 

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 1:09 pm   Zadania zimowe

Witam wszystkich.
Wpadł mi do głowy temat motywujący do działania. Proponuję żeby każdy przeglądnął to co ma - i wymyślił na tej podstawie czego nie ma i co chciałby jeszcze mieć. Jakby udało się coś takiego sporządzić to może podzielilibyśmy wszystko pomiędzy ludzi co najlepiej się na odpowiednim temacie znają i zmontowali wszystko do kupy.

Trzeba zastanowić się poważnie nad sprzętem zimowym. Przeglądnijcie wełniacze i zobaczcie ile każdy ma i jak bardzo będzie mu w tym ciepło przy -10 :) o butach nie wspominam bo to już inna historia - ponoć wystarczą dobre wkładki filcowe i gruba wełniana skarpeta - pewnie dla większości oznacza to nowe buty nieco obszerniejsze coby wszystko się zmieściło. Płaszcze i czapki też raczej obowiązkowe... rękawiczki jakieś itd - raczej prawie nic nie mamy :)

Leży sklejka na tarcze - można by coś porobić jak przyjadę - myślę o dorobieniu umba porządnego - jedno od swetomira jest do wzięcia. Proponuję aby każdy miał swoją tarczę - to będzie dbał o nią prawdopodobnie - to czy migdał czy okrągła to już jakby inna sprawa.

Braki w rzeczach kutych też mamy (fibuli ni ma już żadnej - wszystko gdzieś wrąbało) trza dorobić wszystkiego i nóż dla Pomstka i Wariata (to już moja działka).

Kolejny etap to jak wszystko dałoby radę jakoś szybko zrobić to zaplanowanie jakiejś zimowej wyprawy - może dałoby radę wytrzymać gdzieś w lesie noc - potrzeba by było czegoś takiego jak zimowy namiot podróżny itd. Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to niech pisze czego jeszcze nie mamy :)

Drago Kaludia i Oleńka mają dostęp do forum | wiedzą że istnieje | mają komputer? Może trza by je nieco pogonić i zainteresować.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 8:18 am   

No ciekawe kto w tym wątku się odezwie prócz nas i pomstka, Klaudia to pewnie tylko w szkole ma dostęp ale czy wchodzi :/ z Olką nie rozmawiałem w ogóle już dawno muszę chyba się wybrać do plastyka.
mi z ubrań trochę brakuje wełniaczy ale to mogę zrobić sam, rękawice i czapki to bolączka wszystkich przydały by się takie nadbaldingowe rękawiczki, nikt nie umie robić chyba :/
no i buty to to samo, myślałem już nawet co by w góry po wełniane sokiety jechać może i rękawice by się też trzepnęło jakie od górali :)

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Rościgniew 

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 8:49 pm   

Wyprawa w góry po skarpetki to chyba słaby pomysł - pewnie na allegro znajdziesz... co do wyrobu własnych takich gadżetów to proponuję coby każdy się za to wziął i spróbował. Wiem że nie jest to zbyt męskie zajęcie ale z braku kobit jakoś se radzić trzeba. Instrukcje są do wyhaczenia w necie więc właściwie to dlaczego nie spróbować przez długie zimowe wieczory czegoś porobić. Jak każdy dla siebie by zrobił to się ani nie urobi ani kasy nie wyda a umiejętność będzie jakąś tam miał kolejną. Po wypłacie kupuję skóry i kapcie mogę porobić bo nawet w miarę to lubię i chyba już mam na tyle doświadczenia że dam rady porobić porządne, szczelne i po kosztach materiału no i poza tym chcę się poważniej zająć rymarstwem przez zimę. Może każdy by se wymyślił jakieś rzemiosło na zimę i lato coby nam kosztów odeszło. Ja nawet w miarę do skóry mam pociąg i do ewentualnego szycia ciuchów. Pomyślcie na takimi sprawami bo może się okaże że będziemy mieli jakieś zaplecze produkcyjne i w końcu ten kram internetowy by się otworzyło. Czekam na chętnych i wypłatę :D

Pomścibor 

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 9:18 pm   

ja welniacze bede szyl jakos teraz, pisalem do kolesia z halli o 6 metrow welny ale cos mi nie odpisuje musze jakos go dopasc inaczej, buty mozesz robic, mnie szlag trafa jak mam buty szyc. generalnie na celowniku mam skompletowanie sprzetu pod wyprawy piesze.

Zacarias 

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 10:10 pm   

Ja kcę z tej sklejki tarczę normalną, okrągłą o średnicy 80. Noże jak już majstrujesz, to i dla mojej baby machnij hurcikiem. I fibulkę tyż. My tu mamy w zamiarach obszywanie się, ale "czekamy na dogodniejszy czas". Ogólnie to ja się szyciem mogę zająć. Krajkę robilimy, ale nam ni chuj nie idzie.

Dalebora 

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 11:12 am   

Dragomir mnie zmotywował, bym w końcu dołączyła do Waszej społeczności na poziomie wirtualnym. Sława!;)

Co do wyprawy zimowej, jestem jak najbardziej za - obiecuję, że zgłębię wiedzę na temat stroi zimowych, a co ważniejsze postaram się je wykonać - wierzę, że Ola mi pomoże, w końcu jest na tkaninie. A sama wrócę do robienia na drutach i może uda mi się zrobić ciepłe, wełniane skarpety.
Pomyślę nad wszystkim na spokojnie jeszcze.
Pozdrawiam serdecznie.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 8:55 am   

Dalebora, na drutach to tak jak by nie za bardzo musisz poszukać informacji o Naalbinding-u
przykład takich skarpet:
http://allegro.pl/naalbin...1318824585.html

Rościgniew 

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 10:21 am   

Jak ktoś ma zapędy to u mnie w domu leży bardko do robienia krajek i się kurzy - mogę udostępnić jak ktoś ma wenę do robienia.

Dalebora 

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 5:41 pm   

Rościgniew napisał/a:
Jak ktoś ma zapędy to u mnie w domu leży bardko do robienia krajek i się kurzy - mogę udostępnić jak ktoś ma wenę do robienia.

jak mnie ktoś nauczy, to nie ma sprawy, nowe umiejętności się przydadzą!;)

Pomścibor 

Wysłany: Wto Lis 16, 2010 10:32 pm   

6 metrów sierści owcy mnie przyjdzie jeszcze w tym najdalej w następnym tyg. 8)
Drago jakbyś mógł sprawdzić w tych moich betach u Ciebie czy nie ma jakiejś niebieskiej wełny bo na łodzi kupowałem i pizdnąłem razem z ciuchami.

Rościgniew 

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 3:37 pm   

Za 2 tyg przyjadę to proponuję zająć się tarczami. Trzeba wykombinować czym to okleić bo jak się zostawi dechę bez niczego to za moment będziemy robili od nowa. Najlepiej byłoby wykombinować jakieś płótno brezentowe czy coś takiego. Ma ktoś może dostęp? Będziemy też robili jak sądzę nieco rzeczy kutych jeżeli czas na to pozwoli. Trzeba w tarczach też poobijać ranty - skóra z jakąś szmatą wydaje się najlepsza - trza będzie skoczyć do Franka i zerknąć co ma i czy w ogóle jeszcze się zajmuje tym biznesem, może też coś na obuwie by się kupiło. Jak nie to allegro pozostaje tylko. Jak stoimy z farbami do pomalowania tarcz - jest coś jeszcze?

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Lis 17, 2010 4:26 pm   

farby powinły być jak ocjciec nie zacuchrał

Rościgniew 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 2:41 pm   

Roboty nieco się robi. Wpadł mi do głowy pomysł ogarnięcia jeszcze przed ogniskiem naszej nowej miejscówki - posprzątanie wszystkiego, zmontowanie ławek i zabezpieczenie chrustu żeby już przyjść w miarę na gotowe a nie latać dopiero po nocy i kombinować. W święta pomyślę nad czymś zajebiaszczym do jedzenia coby wcześniej nieco przygotować i wziąć z nami (Drago może jakbyś chleba zrobił to też byłoby zajebiście). 3l miażdżącego wina z rodzynek już jest naszykowane na tę okazję i mam zamiar go nie wypić do tego czasu :)

Pomścibor 

Wysłany: Czw Lis 18, 2010 6:04 pm   

Cytat:
posprzątanie wszystkiego

chodzi Ci o sarnie gówno? :lol:

Cytat:
i mam zamiar go nie wypić do tego czasu :)

szczerze wątpię :lol:

a poważnie, popieram, fajno będzie przyjść na gotowe.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 11:12 am   

musze wystartować na nowo z zakwasem bo stary już chyba uległ spleśnieniu :/

Rościgniew 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 5:30 pm   

Dobra ludzie to jakie pomysły na ten weekend bo przyjeżdżam. Proponuję zacząć od rana - czyli w okolicach 9 i początkowo póki jeszcze nie będzie ruchu to posprzątać miejscówkę w lesie. Weźmiemy piłę, młotek siekierkę i nieco gwoździ/linki by zrobić ławki, z sosny zrobimy miotłę i ogarniemy to nieco - może na szybko zrobimy jakiś mały płotek wokół coby nam ławek nie zasrano. Ogólnie mam zajebiaszczy pomysł na miejscówkę - jakby wyszło to padniecie z efektu - wszystko co potrzebne jest w okolicy z tego co pamiętam :)
Dalej można pokombinować z tarczami lub kuciem zależy ile nam w lesie zejdzie.
Jakby ktoś miał lepsze pomysły to dodawać - jakoś obejmiemy to planem.

Pomścibor 

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 10:15 pm   

pijemy!! :cyclopsani:

Rościgniew 

Wysłany: Sro Lis 24, 2010 2:13 pm   

Właściwie dawno ogniska nie było - można by od razu przetestować miejscówkę :D

Plan na sobotę może mieć lekką obsuwę, gdyż muszę zmienić koła w aucie i załatwić pewną sprawę, ale postaram się ze wszystkim uporać jak najszybciej.

Rościgniew 

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 2:36 pm   

No to plan na ognisko zimowe jest następujący (mniej więcej):
- dzień wcześniej wyjście na mały spacer i oglądnięcie czy wszystko jest - ew szybkie dozbieranie czegoś. Nie do końca mam jeszcze przekonanie do brania tych ławek naszych - lepsze byłyby tam na stałe. Drago i Pomstek może coś wykombinujecie jednak jakby się wam w weekenda którego nudziło?
- w dzień ogniska zbiórka najprawdopodobniej u Draga albo już gdzieś w lesie - wyjście już po zmroku - dla klimatu i żeby nikt nie zaczaił ogniska,
- postaram się odpalić łukiem ogniowym więc może chwilę potrwać - weźcie ciepłe ciuchy
- dalej pieczenie mięsa, picie winka lub piwka, zakąszanie i dyskusje
- po wszystkim pewnie do baru :)

PS z tym łukiem żartowałem :) wezmę krzesiwo

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 3:32 pm   

nooo właśnie bierz krzesiwo bo z łukiem to pamiętam że nad jeziorem siedzieliśmy i 2 dni żeśmy tarli i nic z tego nie wyszło :)

Odpowiedz do tematu