Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kupalnocka
Autor Wiadomość
bojmir 

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 10:23 am   kupalnocka

sława
w związku z pomysłem zorganizowania kupalnocki w szczercowie w dniu 23-24 czerwca 2012r.
gminny ośrodek kultury wystosował zapytanie czy słowiany i inne pogany nie zaszczyciły by swoją obecnością na imprezie.
ogólnie 23.06 (sobota) ma być na ludowo czyli z naszej strony wioska słowiańska jakieś koło do ceramiki , kuźnia, namioty , pokazy...
wieczorkiem ma być zabawa ogniem, trwają rozmowy z żywiołakiem i percival odnośnie przygrywania do imprezy. Może udałoby się zorganizować jakieś słowiańskie przedstawienie odnośnie kupalnocki.
Jeśli ktoś jest zainteresowany przybyciem to pisać... Trza się zastanowić ile kasy na głowę każdy chce ( mogą dobrze zapłacić) Mamy pomysła by po pokazie z 23 na 24.06 przenieść się na rudzisko i tam troche potańcować przy ogniu...
Co wy na to???

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 12:17 pm   

OOO widzisz, mi się podoba wreszcie byśmy mieli jakąś konkretną okazje na spotkanie, ze swojej strony mogę zaoferować wypiek chleba na zakwasie, jeżeli mógł bym go tam gawiedzi sprzedawać, oraz szycia z łuku jak udało by się jakiś ekran strzałochwytny zmontować, sprawa kasy do dogadania nie jest priorytetem dla mnie co by dostać za to nie wiadomo ile ale jak bym mógł sobie konkretnie pohandlować to był bym szczęśliwy :)
Zapraszacie jakąś ograniczoną rzeszę ludzi? czy można pomysł reklamować wśród np kaliszan ?

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

bojmir 

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 3:22 pm   

Handlować można bez ograniczeń, wypiek chleba bomba, myslałem narobić jakiegoś smalca do tego ogór i troche pewnie sie sprzeda.
Co do ilości osób to im więcej tym konkretniejsza impreza, a więc zgłaszajcie kto chętny.

Pomścibor 

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 10:48 pm   

ja oczywiście się piszę.

Rościgniew 

Wysłany: Czw Paź 13, 2011 11:44 pm   

Na dzień dzisiejszy również się piszę. Inicjatywa zacna.

bojmir 

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 10:51 am   

No to parę osób mamy, Rościgniew wy uczestniczyliście w jakiś kupalnocnych obrzędach może by cosik takiego zorganizować. Dali byście radę po ciągnąć ?

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 3:59 pm   

Pociągnąć to pewnie chłopaki potrafią :P Ciężko u nas z kimś charyzmatycznym no bo zaplanować itp to spoko możemy się podjąć ale jakiś konferansjer by się przydał nooo i laseczki na koniach!

Radziech 

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 11:51 pm   

proponuje JAR ciekawszy klimat, jak nic nie wypadnie to przybede

bojmir 

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 1:06 pm   

uzgodnione jest, że po wystympach rozbijamy bacówe na rudzisku i miód do białego rana.
co do kramów to możemy handlować czym chcemy.

Rościgniew 

Wysłany: Sro Paź 19, 2011 2:55 pm   

oł jea. Imprezy na rudzisku są jednymi z moich ulubionych :) bardzo dobrze wspominam zeszłoroczny jesienny biwak :)

Brodzisław 

Wysłany: Sob Paź 22, 2011 6:09 pm   

chętnie mogę z kołem przyjechać i polepić

Rościgniew 

Wysłany: Nie Paź 23, 2011 7:10 pm   

jakby się udało mi miech do tego czasu zrobić dobry to mogę spróbować pokuć jakieś pierdoły na pokaz

Miłosława 

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 1:01 pm   ja też

Ja mogę słowiańskie potrawy dla gawiedzi, chleb, tkanie, przędzenie wełny, filcowanie, mam nadzieję, że mój Wariat też by pojechał /chyba, że sesja wtedy/. Aha, łuk też mamy, to można też strzelanie uskuteczniać. Dysponuję wozem i przyczepką na graty / tylko mówta wcześniej, czy przyczepa potrzebna będzie, to hak do wozu dorobię.

mopek 

Wysłany: Pon Lis 14, 2011 7:24 am   

Jeśli nie macie nic przeciwko to Turki też mogą przyjechać.
Zaoferować możemy handel biżuterią i możemy się zająć zbrojownią dla dzieciaków i innyszmi walkami z nimi. Ogólnie zabawy z dzieciakami.

bojmir 

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 8:49 am   

Oczywiście, że Turki muszą przyjechać. Jeszcze u nas nie byliście. Jak pisałem zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego biesiadowania, po występach przenosimy się na Rudzisko i tam ogniska do białego rana.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pią Lis 18, 2011 3:39 pm   

oj będzie się działo :D oj oj
bojmir, proponuje jakieś spotkanie z miesiąc przed takie konkretne co by zaplanować co nieco, chyba że damy rade przez forum wszystko ustawić to nie ma problema

kruk 

Wysłany: Pon Lis 21, 2011 4:24 pm   

no czołem bracia! wreszcie w ojczyźnie. inicjatywa zacna i chętne wspomogę tak kuchnią jak i skórnictwem, a i ramieniem zbrojnym...

Zbyszko 

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 12:24 am   

Witajcie.Pisze w imieniu Najmnaj Zdunska.Oczywiscie ze jestesmy chetni przyjechac do was na Kupale niezly pomysl.Mozemy rozstawic swoje kramy i pohandlowac, co do pokazow to lucznictwo walki oraz rzemioslo, kucie zelaztwa wyplatanie kolczugi szycie skory butow itp itd.Nadmienie tylko ze byc moze stawim sie w szerszym gronie tzn.14-16 osob o ile czas wszystkim pozwoli na to.Takze prosze Bojmira o kontakt na priv.z tej racji ze nie bardzo mam czas wchodzic na forum i sledzic watki.Co do pomyslu Radziecha o tym marszobiegu to nie sadze iz on jest dobry,raz ze jest nas za malo dwa to dlugosc trasy i czas.Mysle zeby to inaczej przemyslec i wsio.Pozdro od Najemnikow

bojmir 

Wysłany: Sro Lut 15, 2012 1:40 pm   

słuchajta... szukam kapeli co by w czasie imprezy przygrywała w odpowiednich klimatach, Percival odpada - grają na zamku pomorzan, Jar - zaj...ny koncertami do października. Jakieś inne propozycje?
Ostatnio zmieniony przez bojmir Sro Lut 15, 2012 2:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  

bojmir 

Wysłany: Sro Lut 15, 2012 2:31 pm   

karwa jakaś bida w temacie tych kapel... trza chyba zebrać ekipe nagrać płyte, szarpnąć kaskę i z kapelą ruszyć w traskę

Odpowiedz do tematu