Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejne waśnie i wyzwiska od najgorszych (byle bezosobowe)
Autor Wiadomość
Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:59 pm   

znam kilku takich tylko trza czekać aż pichna wzbierze bo takto nie popłyną
ale widze lewuss że dałeś Ani ulgę z tą białą narzutą na kieckę (z góry przepraszam za niefachowe nazewnictwo) ?
czy może to jakaś pani na grodzie jest ? :)

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

LewuSS

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:03 pm   

Ani fartuch jest szary a nie bialy;p .. kwestia jego sitnei a dosc ciekawa.. golnie ja dopuszczam to w oparciu o pewnie dowody..a takowe sa.. ejdnak glownie bedzie Anna pomykala w sukniach..

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:09 pm   

już myślałem :) ale podejrzewałem że to jednak mi sie tylko wydaję :D
Sławek!

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

LewuSS

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:34 pm   

Na seozn bedziemy z Anna mieli pare nowych ulstrasnych szmatek:):)

Jak wypali wizja odwiedzin to sie we 2 pochwalimy:)

Pomścibor 

Wysłany: Nie Maj 06, 2007 9:48 pm   

no to jak w temacie: oz wy !@#$%%$% @% @%%$@#%!@# $#%#$!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pomścibor 

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 2:06 pm   

Lewuss? cos tak ucichl? :lol:

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 2:47 pm   

no własnie tak sobie myslalem gdzies on sie podzial

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

LewuSS

Wysłany: Wto Maj 15, 2007 6:34 pm   

Panowie..mam maraton maturlany .. i nie mam neta.. cos sie kom jebie..ale obiecuje wracam niebawem

Pomścibor 

Wysłany: Sro Maj 16, 2007 11:49 am   

a no tak, matury sie zachcialo :twisted: polamania dlugopisow hehe

Blodeuwedd
Mało pisaty

Wysłany: Sro Cze 06, 2007 11:17 pm   

No cóż, ja z kolei nie bardzo wiedziałam w którym temacie się wypowiedzieć... Ten wydał mi się najbardziej "luźny" :P
Chciałam tylko powiedzieć że podoba mi się działalność Bractwa i nowy design strony, pomimo pustek w pewnych działach (ew. to wina mojego komputera że coś się nie wyświetla ale nie wydaje mi się ;) )

LewuSS

Wysłany: Pią Cze 08, 2007 11:53 pm   

Chłopaki wracam.. i na potwierzenie moich słow i lamelkach i historycznosci wszelakiej zamieszczam regulamin tegorocznego
WOLINA :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Regulamin „Wielkich bitew”
odgrywanych podczas trwania XIII edycji „Festiwalu Słowian i Wikingów”
(nie dotyczy przedpołudniowych inscenizacji bitew)

I. Zagadnienia ogólne
1. Celem niniejszego regulaminu jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w trakcie bitew toczonych podczas „XIII Festiwalu Słowian i Wikingów”
2. Regulamin dotyczy „Wielkich bitew” (odbywających się codziennie po godzinie 16.00).. Zasady uczestniczenia w bitwach „inscenizacjach” (odbywających się codziennie około południa) omawiane będą odrębnie z dowódcami grup poproszonych o uczestniczenie w tych przedsięwzięciach.
3. Niniejszy regulamin zostanie wysłany pocztą elektroniczną do grup deklarujących uczestnictwo w bitwach. Dowódcy grup zobowiązani są do dostarczenia osobiście (do biura festiwalu po przyjeździe na festiwal), podpisanej kopi regulaminu, z dopiskiem: Zapoznałem z treścią regulaminu członków grupy (nazwa grupy). Niewywiązanie się z tego punktu regulaminu eliminuje grupę z uczestnictwa w bitwach.
4. Wszelkie wątpliwości oraz propozycje prosimy zgłaszać na adres mailowy janomb@interia.pl.
II. Sprawy organizacyjne
1. Wśród uczestników „Wielkich bitew” preferowane jest uzbrojenie i strój z okresu IX-XI wieku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia osób rażąco naruszających przyjęte standardy.
2. W bitwach udział biorą tylko grupy liczące pięciu wojowników i więcej. Mniejsze grupy mogą łączyć się z innymi.
3. Za grupy odpowiedzialni są dowódcy dbający o wizerunek grupy, jej przygotowanie do walki pod względem technicznym oraz zachowanie członków grupy.
4. Z pola bitwy usuwane będą osoby: rażąco naruszające przyjęte standardy dotyczące uzbrojenia oraz stroju, dyskutujące z sędziami, naruszające zasady bezpieczeństwa. W wypadku pojawienia się na polu bitwy osoby w stanie nietrzeźwym, cała grupa do której dana osoba należy, nie bierze udziału lub w danej bitwie. W kolejnych bitwach grupa może wziąć udział, ale już bez tej osoby.
5. Podczas „Wielkiej bitwy” na polu bitwy nie mogą się znajdować żadne osoby prócz tych, które uczestniczą w walkach. Dotyczy to nie tylko zwiedzających, ale również uczestników festiwalu nie biorących udziału w bitwach.
III. Przygotowanie grup do bitew
1. Za ustawienie grup do bitew odpowiedzialni są sędziowie oraz dowódcy poszczególnych stron, wybrani wcześniej przez organizatorów.
2. Początek wpuszczenia grup na pole bitwy – pół godziny przed jej planowanym rozpoczęciem; koniec wpuszczania – pięć minut przed planowanym rozpoczęciem. Grupy, które spóźnią się, nie biorą udziału w bitwie.
3. Wpuszczanie odbywać się będzie w dwóch wyznaczonych miejscach.
4. Wojownicy wchodzą na pole bitwy tylko we własnych grupach.
5. Przy wejściu dowódca grupy otrzyma wskazówki dotyczące miejsca, które jego grupa zajmuje na polu bitwy.
6. Po zajęciu przez grupę miejsca w szyku sędziowie dokonają sprawdzenia broni.
7. Po ustawieniu grup oraz sprawdzeniu broni dowodzenie stronami przejmują wyznaczeni wcześniej dowódcy.
8. Po zakończeniu bitew grupy opuszczają pole w szykach.
9. W trakcie przygotowywania grup do bitwy, w jej trakcie oraz po jej zakończeniu (do czasu zejścia grup) obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia na pole bitwy osób niewalczących oraz wprowadzania zwierząt.
IV. Sędziowie i ich zadania
1. Sędziowie w trakcie bitwy reprezentują organizatorów „XIII Festiwalu Słowian i Wikingów”.
2. W trakcie bitwy na polu obecnych będzie dwudziestu dwóch oznakowanych sędziów wyposażonych w maczugi. Sędziowie wybrani zostaną przed festiwalem przez organizatorów.
3. W trakcie wszystkich bitew funkcje sędziego sprawować będą te same osoby.
4. W czasie przygotowywania grup do bitew sędziowie podzieleni na grupy będą: wpuszczali grupy na pole bitwy (dwie grupy sędziowskie), wyznaczali miejsce w szykach (jedna grupa sędziowska, wspólnie z dowodzącymi poszczególnymi stronami), sprawdzali broń (dwie grupy sędziowskie, wspólnie z oficerami).
5. W czasie bitwy sędziowie podzieleni na dwie grupy dziesięcioosobowe (po jednej na każdą linię) będą kontrolowali wojowników pod względem ich bezpieczeństwa dla innych uczestników bitwy. Szczególną uwagę będą zwracali na zastosowanie toporów tzw. duńskich.
6. Sędziowie usuwać będą z pola bitwy osoby które, ich zdaniem stwarzają zagrożenie, są agresywne, wulgarne lub nietrzeźwe (z całą grupą).
7. Dwóch dodatkowych sędziów odpowiedzialnych będzie za usuwanie z pola osób rannych.
8. Po zakończeniu bitew sędziowie będą wyprowadzali z pola grupy.
V. Dowódcy stron i ich zadania
1. Dowódcami stron będą osoby wyznaczone przez organizatorów przed „XIII Festiwalem Słowian i Wikingów”. Będą oni przedstawicielami organizatorów.
2. Dowódcy stron sami sobie dobierają dowodzących poszczególnymi odcinkami (oficerów) we własnej linii. Tylko osoby wyznaczone mają prawo do dowodzenia.
3. Dowódcy stron wraz z sędziami wyznaczają poszczególnym grupom miejsca w szeregach oraz decydują o momencie rozpoczęcia bitwy.
4. Oficerowie wraz z sędziami sprawdzają broń przed rozpoczęciem bitwy. Oficerowie przydzieleni są do grup kontrolujących strony przeciwne.
5. Dowódcy decydują o taktyce podległych im linii oraz o ewentualnym scenariuszu preludium bitwy.
VI. Uzbrojenie i sposób jego użycia
1. W bitwach brać udział będą mogli jedynie wojownicy wyposażeni w następujące elementy uzbrojenia ochronnego: hełmy, pancerze, względnie gruba pikowana odzież. Uwaga! Informujemy o zamiarze wprowadzenia zakazu występowania do bitew wojowników w pancerzach skórzanych (formy lamelkowe oraz łuskowe) od roku 2008 lub 2009.
2. W związku ze zdarzającymi się groźnymi wypadkami zakazuje się stosowania w trakcie bitew broni drzewkowej – włóczni i oszczepów. Punkt ten nie dotyczy inscenizacji odbywających się przed południem.
3. Długość toporzysk toporów tzw. duńskich wynosić może nie więcej jak 180 cm. Na długich toporzyskach (powyżej metra) dopuszczane będą do bitwy jedynie żeleźce toporów typu duńskiego, o szerokim ostrzu.
4. Obowiązująca strefa uderzeń (dla każdej broni) obejmuje obszar ciała od kolan i od łokci w górę, z głową włącznie.

Autorami regulaminu są członkowie Stowarzyszenia „Centrum Słowian i Wikingów Wolin-Jómsborg-Vineta” (Michał Bogacki, Wojciech Celiński, Maciej Dróżdż, Michał Kopaczyk oraz Tomasz Wojtczak) odpowiedzialnego za historyczną część „XIII Festiwalu Słowian i Wikingów”.

Pomścibor 

Wysłany: Sob Cze 09, 2007 12:18 am   

no prosze jaki powrot :lol: co do lamelek to juz przekonani jestesmy wiec udowadniac juz nie trzeba :wink: znaczy sie ze kupa ludzi bedzie musiala sprzet wymienic...

Odpowiedz do tematu