Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sprawy rozne
Autor Wiadomość
Pomścibor 

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 4:19 pm   sprawy rozne

ja wlasnie jestem w trakcie robienia roznych pierdol do kramu z gliny, jak umiejetnosci mnie pozwola to bedziemy mieli zajefajne buklaki z gliny, narazie ojciec mi ich kilka natoczyl teraz ja sie bede z nimi paral. narazie robie kubki miski inne takie pierdoly. jak ktos ma ochote zobaczyc efekty owej pracy czy moze wogole popatrzec jak sie takie rzeczy robi to umawaiac sie ze mna.

ps. wierczanie.prv.pl --- o co biega? przeto bylo na .pl ...

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 7:24 pm   

byłem widziałem, buklak 1 wyszedł :D
będzie spoczko ja też zasiadłem i znowu tak najgorzej mi nie szło więc jeżeli czas pozwoli chęci itp i hudy będzie miał cierpliwość to też bym się podszkolił w toczeniu
:)

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Pomścibor 

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 8:53 pm   

no z buklaka to faktycznie dumny jestem nie myslalem ze mnie wyjdzie przy pierwszym podejsciu :) wogole dobrze ze mnie Drago podpusciles bo nie planowalem go dzisiaj robic. a i tobie tez nie wychodzilo najgorzej.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 6:24 am   

www.wierczanie.pl
www.wierczanie.prv.pl
www.wierczanie.glt.pl

a takie bukłaki fajna rzecz:) i bedzie można tego uzywac zamiast butelek po "3 cytryny"

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Rościgniew 

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 11:49 am   

oka jak już jesteśmy przy sprawach kramu to niech każdy poszpera i znajdzie albo ewentualnie porobi fotki wszystkiego co możemy sprzedawać i w miarę szybko wytwarzać. Trzeba to będzie zebrać i w końcu ten kram uruchomić bo strona trochę pustkami wieje. Nie sprzedajemy żadnych kolczug ani rzeczy co się je robi nie wiadomo ile czasu bo to nie ma sensu. Póki co z tych rzeczy co by się nadały to mamy: klamerki, karwasze ozdobne, gary, sakiewki, kaletki, bransolety.
Można dodać jeszcze myślę jakieś wisiorki, nożyki, miski i łyżki drewniane jak się już ktoś za to solidnie weźmie.

PS. Jak będę w domu to muszę klamerek porobić bo możliwe że będzie zamówienie i popyt na nie bo już nieco robie nam reklamę w Toruniu. Zobaczymy co wyjdzie ale wygląda to nieźle. Tylko towar musi powstać bo chwilowo to nawet nie ma czemu fotosa zrobić.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 12:21 pm   

ja jestem w stanie umba robić tylko to z małym opoznieniem bo nie mam w chacie gilotyny do blachy i ojciec musi zabrac obciac na okrąglo i sprzet wraca do mnie.
no i nożyki ale to jeszcze nie wiem

Ryba skacze na głębinie,

Rościgniew 

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 1:45 pm   

Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajnie by było jakby produkcja szła cały czas, żeby ten wytworzony sprzęt gdzieś był i nawet sobie leżał. Nie będzie żadnym problemem posiadanie 10 zapasowych umb i kilku par karwaszy i innych pierdół. Plusem będzie że jak się coś komuś rozsypie to nie będzie problemu ani czekania i dodatkowo możemy kram w każdym momencie otworzyć z towarem a nie montować wszystko na ostatnią chwile jak na Urszulański. Cieszy mnie że się troche do roboty wszyscy garną. Jak ktoś nie ma pomysłu co ma robić to zaraz coś wynajdę ;-)

Pomścibor 

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 2:57 pm   

ja dzis znowu siedze i tocze rozne rzeczy, bedzie tego nieco. mnie tez sie podoba ze cos tam sie rusza. wodzu kiedy zamierzasz byc w mateczce zdunskiej?

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 8:42 pm   

Bratomirze jak znajdziesz ten drut albo gwoździe to podrzuć ja może w wolnej chwili porobie sprzączki

Pomścibor 

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 10:06 pm   

rzebiarze szykowac sie do strugania korkow do buklakow :twisted: z jakiegos miekkiego drzewa najlepiej.

Rościgniew 

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 7:46 am   

mam zamiar zawitać chyba teraz na weekenda ale jeszcze dokładnie nie wiem bo mam wyjazd w piątek i nie wiem czy wrócę na czas ale ogólnie postaram się przyjechać jakoś. Jak nie wyjdzie to za tydzień już raczej na pewno będę.

Pomścibor 

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 9:48 pm   

nie bedzie mnie jutro i czesc niedzieli. oczywiscie na trening bede. jednak panowie trening na 16 w niedziele bo jade jutro do szkoly pozalatwiac sobie pare spraw i zostaje w lodzi bo wlasnie w niedziele tez musze w niej byc na chwile :? Drago rozmow sie z Rosciniewem na skype w sprawie wiadomej bo ja juz nie zdaze... co uradzicie na to przystane, moze moje zdanie ten temat:
ja do zadnych wladz w BKS startowac nie bede. nie mam zamiaru biegac z organizacja pokazu jakiegos tam i przy okazji z papierami z tym zwiazanymi. ogolnie to widac ze w bks sypia sie ludzie i tak na dobra sprawe dzialamy tam MY i Andrzej zalatwiajac co nieco no i Marek z transportem. z zarobionej przez Wierczan kasy (w przewazajacej czesci) pewnie BKS bedzie chcial zaplacic za zmiany w krs czyli zmiane vice kanclerza i skarbnika (kosztuje to jakies 500-600 zl) nie podoba mi sie to strasznie, chociaz wiem ze tak sie zdarza ale z jakiej racji padlo na nas. jedyna w miare normalna osoba ktora z czyms biega w BKS jest andrzej, co by o nim nie mowic. fakt, pomyslow ma miliard na minute i ciezko z realizacja ale wezcie poprawke ze on tez ma firme i rodzine co zobowiazuje. pomysly jego szwankuja bo nie ma kto sie za nie w BKS wziasc. co do namiotow, trzeba wykolowac to tak zeby owe namioty przeszly na wlasnosc Wierczan, wtedy bede spokojny, nalezy nam sie w koncu. po ente tez mnie sie nie podoba przedstawianie nas jak Bractwo Ksiestwa Sieradzkiego co trzeba bedzie znanczyc, Wierczanie jestemy do huja a nie ksiestwo sieradzkie (ksiestwo tez ale w innym sensie o czym pisac nie bede tutaj), napracowalismy sie nad owa nazwa i honorowac nas tak trzeba i juz. ja kandydowac nie bede, zaden z nas pewnie tez nie, czyli jak dla mnie to koniec BKS bo nie maja osob (chciaz jak sie upra to jakims cudem wysuplaja pewnie te 6 osob do wladz) po raz enty po ente straszliwe roznia sie nasze interesy. zamek mmmm... piekna rzecz i zgadzam sie z nia w pelni ale kruca nie jechac po nas ze rycerze i inne pierdoly. naszym interesem jest pokzywac sie na wolinie, ryni, czy wlasnie w Grodzisku Mazowieckim a popierdalac po przedszkolach mozemy po to zeby zrobic na te wyjazdy a nie na zmiany w krs! (podkreslam ze rozumiem sytuacje ze zmiana osobowa wladz, ale i tak mnie to wkorwilo) naszym interesem jest rekrutacja ale nie taka jak to sie Anrzejowi marzy, co juz bylo mowione a co powtorze, zabieraja sie do tego od dupy strony i co dzialac nie bedzie. i co jeszcze w oczy kole: to ze faktycznie nie sa zadni pasjonaci i pewnie dlatego tak dupowato sie do tego zabieraja.
Wierczanie maja byc znani z wysmienitych ( i popieprzonych zarazem) wojow, garnacrstwa ktorego jest jak nalekarstwo w innych druzynach i innych rzemiosl z nie z tego ze (ironia) pokazuja sie w przedszkolu imienia zjebiscie wymiatajacego wlocznia kubusia puchatka, i nie z tego ze sa w bractwie ktore kolci sie ze wszystkimi dookola. mimo ze uwazam ze dobrze ze sie kolca o to i o tamto z wladzami ale kruca te sprawy dotycza nas posrednio a odbijaja sie zajebiscie na naszej reputacji. z taka przewaga minusow w dupie mam ten ich statut i dzialanosc i cale to zarejestrownie, to sie da obejsc o czym dobrze pomyslal ostatnio Drago a o czym ja kompletnie zapomnialem. a jeszcze madafaka co chcialem to to ze BKS bez nas nie istnieje wiec albo sie dogadmy na naszych warukach albo bierzemy namioty i czesc.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 12:37 pm   

Rościgniewie pogadamy ale jak zjade myśle że postaram się być do niedzieli popołudniu w domu to szybko coś uradzimy albo daj nam pełnomocnictwo w razie czego, mam nadzieje że nie będzie to złe wyjści w końcu chcemy tak jak inni dobrze dla naszego bractwa

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 1:08 pm   

Nie będę mógł być na treningu w niedzielę (jak zresztą w każdą niedzielę - dopóki mój brat nie odzyska prawa jazdy). W szczegóły wgłębiać się nie będę - Pomścibor je zna. Podpisuję się pod wszystkim, co uradzą Dragomir i Pomścibor, bo byłem z nimi na wiecu i rozmawialiśmy później o BKS-ie.
PS: Wierczanie mogliby być też znani z jedynego haftującego faceta :lol:

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 7:44 pm   

Czyja jest włócznia? Bo uszyłbym do niej proporzec z naszym logo (oczywiście odwiązywany). Byłaby to swojska alternatywa dla symboli BKS-u.
PS: Wiecie, że na Wolinie broń drzewcowa będzie zabroniona?

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 8:17 am   

Wito kiedy będziesz na treningu? chciałbym obejrzeć twój miecz w końcu :D a proporzec fajna sprawa, ale czemu chcą drzewcową broń wycofac? skoro stanowiła wiekszość uzbrojenia kiedyś zapewne

Ryba skacze na głębinie,

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 11:33 am   

Nie chcą, a wycofują. Ze względów bezpieczeństwa. Co do mojego udziału w treningach - są wakacje, mogę trenować więc codziennie poza niedzielami.

Wilkomir

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 6:11 pm   

Sorry, że pisze nie w temacie ale ja już się wyprowadziłem na działke i tam teraz mieszkam. Przez to nie będe dostępny na dłużej ( na tydzień albo mniej), bnie mam tam jeszzce neta więc nie odpowiem narazie tylko przez kontakt z chłopakami, ale będe przyjeżdzał do Zduni pare razy w tygodniu (rowerem albo skuterem) więc będzie kontakt, ale to za pare dni bo pierwsze 2-3 dni to leże. Sorry jeszzcxe raz ;] Postaram się o wszystkim wiedzieć, no i na trteningi to będe dalej uczęszczał i spotkania bo jakm mówiłem transport mam także loozik ;] Trzymajta się.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 8:13 pm   

Znalazłem to w necie:

Cytat:
Skóra - konserwacja
Skóra stanowi nieodzowny materiał do rekonstrukcji żywej historii. Pasy, sakwy, odzienie, buty to wszystko wykonuje się ze skóry i aby można było długo cieszyć się jej wyglądem należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.
Skóra „nie lubi” słońca i nadmiernego wysuszenia, ma wtedy tendencję do pękania. W zależności od zastosowania skórę należy natrzeć dwa razy w roku (odzienie, paski, sakwy) specjalna pastą natłuszczającą, aby zachowała giętkość i elastyczność, częściej zaś konserwuje się buty, które zawsze należy utrzymywać w czystości. Po każdym „mokrym wyjściu” buty dokładnie osuszmy i oczyśćmy z zaschniętego błota. Suszymy swobodnie (polecam wypchać środek buta gazetami, które wchłoną wilgoć) i po prostu wypastować pastą bezbarwną.
Na skórze nie farbowanej pozostają trudno usuwalne plamy i odbarwienia po zamoczeniach, ale można spróbować usunąć je przecierając szmatką posmarowaną mydłem glicerynowym. Ze skóry farbowanej można spróbować zmyć je mydłem do konserwacji i czyszczenia przedmiotów skórzanych. Aby sprawdzić, czy można zmywać skórę na mokro, należy polać ją małą ilością wody w mało widocznym miejscu. Jeśli woda zostanie na powierzchni i utworzą się krople, to skórę można zmywać. Jeśli woda wsiąknie, skóra nie powinna być zmywana, jedyne co nam pozostaje to częste odkurzanie i przecieranie wilgotną szmatką.
Naturalną pastę do skóry można uzyskać w następujący sposób: doprowadzić do wrzenia 100 ml oleju lnianego, wystudzić, dodać 100 ml octu, wymieszać. Pastę nakładać szmatką.
Aby sprawić by skóra stała się twarda wystarczy ją dobrze zmoczyć i mocno wysuszyć, czynność tą powtarzając kilkakrotnie. W podobny sposób skórę można formować (karwasze). Na koniec tych operacji skórę poddajemy konserwacji przecierając szmatką z olejem roślinnym.
Innym sprawdzonym sposobem konserwacji jest nacieranie podgrzanej skóry roztopionym naturalnym woskiem pszczelim. Zakrzepły na powierzchni wosk podgrzewamy np. suszarką do włosów, dzięki czemu wsiąknie w głąb skóry.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Nie Lip 01, 2007 1:03 pm   

ja to pierdole ile można się wqrwiać właśnie mi łuk pęknął jebe to

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi