Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dragomir
Wto Paź 16, 2007 12:09 pm
impreza historyczna w Łodzi
Autor Wiadomość
Rościgniew 

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 6:05 pm   impreza historyczna w Łodzi

Nie będę się za dużo rozpisywał w tym temacie bo szczegóły macie na stronce:
www.neo.org.pl

Osobiście uważam że byłoby głupotą tam nie pojechać. Kłania się kwestia namiotów i kramu za które się musimy mocno wziąć jeżeli chcemy tam pojechać. Wyjazd wakacyjny chyba troszkę przełożymy w takim układzie. Piszcie co sądzicie.

Rościgniew 

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 11:08 pm   

widzę że wszyscy się zajebiście przejęli tematem. Wisi to już kilka dni i zero odezwu. Ludziska zastanówcie się moment bo to już niedługo i kram dalej pusty stoi.
Na ten pokaz ja będę robił:
- sakiewki skórzane,
- kilka czapek pewnie zrobię albo sprzedamy te co są i się uszyje nowe,
- opaski wypalane na rękę,
- wisiorki,
- i jak będe w weekenda to może mi się uda coś jeszcze ukuć.

Piszcie realnie kto co może jeszcze przez te dwa tygodnie zrobić. Rzeźbiarze może jakieś małe figurki takie żeby na jakimś sznurku zawiesić na szyi. Odzywać się kto co może zrobić, bo jak nic nie będzie to nie wiem czy mamy tam po co jechać.

Myślę że małe rzeczy co mało kosztują będą szły najlepiej, czyli wszelkiego rodzaju opaski, wisiorki i bransolety, byle miały coś z historią wspólnego. Czapki też mogą być chodliwym towarem. Dobra pisać ludzie i do roboty.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 11:45 pm   

Nie no wodzu ja się przejąłem tylko nie wiem jak w słowa zgrabnie ubrać :)
Ja mogę zaoferować jedynie bransolety ze skręconego miedzianego drutu.. Mam do dyspozycji kilka modeli..
No i mam nożyk na opchnięcie jeden.. Może jeszcze mi się uda jakiś wykuć jak dorwe surowiec.

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Rościgniew 

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 10:25 am   

Czego ci potrzeba do kucie nożyków?? Bo u Dragomira jakieś pręty zbrojeniowe się pewnie znajdą albo u Edzi na gruzie tylko byś się musiał dogadać. Drago teraz namioty szyje więc średnio pewnie i tak będzie miał czas. Ja na weekenda zjadę to pokombinujemy. Zobaczymy co i jak z treningiem będzie ale będzie trzeba tarcze pomalować jakoś i wiele innych pierdół porobić. Bransolety miedziane też możesz porobić ich trochę bo możliwe że pójdą. Ja sprobuję jakieś kute porobić. Jak przyjadę to pewnie będę całą sobotę z młotkiem w ręce biegał i kombinował.

Swoją drogą co reszta robi poza tym że ma wakacje :)

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Pon Lip 09, 2007 6:14 pm   

te miedziane też są kute :) heh..
nożyki chce kuć z płaskownika a to sam sobie jakoś załatwie.. mam nadzieje że dwa chociaż zrobie, zależy ile będzie surowca. Tylko nie wiem jak z oprawianiem.

Ryba skacze na głębinie,

Rościgniew 

Wysłany: Wto Lip 10, 2007 8:58 am   

no to spoko postaraj się kilka machnąć tych nożyków ja się za sakiewki biorę pomału. Ogólnie chyba nie będzie najgorzej z towarem do wystawienia i możliwe że nieco zarobimy na tym. Ogólnie wpisywać się ludziska kto w ogóle ma zamiar pojechać bo trzeba by im odpisać że przyjedziemy i co moglibyśmy ewentualnie w warunkach polowych pokazać z rzemiosła. Wpisujcie się z pomysłami.
Dragomirze czy wyrobisz się z namiotami do imprezy bo to w sumie też ważna sprawa czy będziemy mogli tam pojechać.

Z rzeczy co mi przychodzą do głowy to można by wziąć żarno od Pomścibora i podpłomyków piec i tym handlować, pokaz robienia kolczugi też wchodziłby chyba w grę, do tego może jakieś szycie czapek na miejscu też by było atrakcją. Nie wiem co jeszcze może wam się coś przypomni. Jak mamy jechać to na pewno będzie trzeba im odpisać co będziemy chcieli tam porobić więc może niech wszyscy pomyślą.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Wto Lip 10, 2007 11:17 am   

No to ja występuję z kolczugą. Haftować czy szyć przy cywilach nie będę, bo musiałbym się napierdalać z każdym, kto robiłby jakieś przytyki :D - a Milusia zamierzam zabrać.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Wto Lip 10, 2007 3:25 pm   

co do namiotów to potrzebuje znowu transport na złota z tym materiałem bo teraz tam mam dojście do maszyny, myśle że jak by namioty były wszystkie to mozna te małe spylać za dobą kaskę i zrobić za to nowe lepsze, np lniane :)

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Wto Lip 10, 2007 4:36 pm   

no w sumie można no ale to po sezonie bo sie nie zdąży a przecież znowu nas mogą gdzieś zaprosić więc będą potrzebne

Ryba skacze na głębinie,

Rościgniew 

Wysłany: Sro Lip 11, 2007 7:38 pm   

kurde 3 osoby napisały cokolwiek... co robi reszta bo widzę że dyskusja wre w huj i pewnie w taki sam penis pojedziemy gdziekolwiek jak dalej będzie to tak wyglądało. Dlaczego przy ustalaniu rzeczy na wyjazd, który jest tuż za pasem nikt nic nie pisze i się nie odzywa? Powyjeżdżaliście wszyscy gdzieś czy jak? Jest fajowska impreza na której można by się z czymś pokazać i możliwe że troszkę kasy do bractwa zdobyć i przede wszystkim pokazać się w ciekawszym już nieco miejscu niż Sieradz na faktycznej imprezie w której biorą udział inne bractwa i widzę że jest wielki pręcior... Ja szyję już powoli sakiewki i mam zamiar jeszcze czapek dorobić i opasek, Drago zapierdziela z namiotami i mam nadzieje że wytrzepie tyle czasu żeby do imprezy to skończyć, Bratomir też kombinuje, Witomir uhaftował niewielki proporzec żeby gdzieś powiesić. Zobaczcie że osoby nie mające wakacji pracują a większość, która jeszcze niedawno mówiła że i nudno nawet się nie odezwie... Weźta no się ludziska za siebie bo jak mamy coś robić wspólnie to faktycznie róbmy wspólnie do huja miłego... chyba mniej więcej tyle chciałem powiedzieć.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sro Lip 11, 2007 8:31 pm   

Na dniach ma do mnie przyjść zamówiony w Grodzie Trygława katalog graficzny z wczesnośredniowiecznymi wzorami. Zastanawiam się, czy porobić na imprezę lamówki do koszul czy lepiej może jakieś serwetki dla cywili. Jak będę robił kolczugę, może przy tym stać i sprzedawać ktoś niemający zajęcia.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Lip 11, 2007 10:03 pm   

po moim małym wywiadze przedstawiam co następuje
pomścibor choć trudno uchwytny bo cos ostatnio inne zajecia ma powiedział mi co sądzi
więc jest tak
wydaje nam się że pomysł z kolczugą jest co najmniej nie trafiony :)
tam będą ultrasi ludzie co się znają na sprawie, i jak wito będzie kombinerkami zaginał kółeczka to pożal się borze
pozatym pokaz plecenia był np w championie i mimo tego ze 2 osoby to robiły nie było jakiegoś widowiska specjalnego
panowie wybieramy się w ludzi co kolwiek znanych i znaczących

dalej namioty musze zrobić to nie ma to tamto chociaż co by 2 juz były na wyjazd

co do mojej dyspoozycji może być rebus zobaczymy co będzie

no i dołączam się do pytania gdzie wszystkich wywiało?

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sro Lip 11, 2007 10:40 pm   

W takim razie nie widzę sensu mojego uczestnictwa w tej imprezie, chyba że jako widz. Zastanówcie się tylko jakie rzemiosło możecie ultrasowsko pokazać?

Rościgniew 

Wysłany: Sro Lip 11, 2007 11:32 pm   

ultrasowsko to szczerze mówiąc możemy wszystkim pokazać pędzel. Poza tym Witku ogólnie rzecz biorąc nie musimy chyba ogólnie tam robić czegokolwiek. Że nie będzie kolczugi robienia to nie znaczy że masz od razu nie jechać. Stajemy jako brygada wszyscy poprzebierani i jest zajebiście a nie że jak nie mogę porobić to nie jadę. Na chwilę dzisiejszą nie mamy tak naprawdę do pokazania nic konkretnego z rzemiosła takie jest przynajmniej moje zdanie. Ogólnie żeby pokazywać rzemiosło w miarę przyzwoicie to naprawdę każdy musiałby się wziąć za swoją działkę i w tym siedzieć. Póki co tak nie jest i trudno ale dla samego faktu bycia tam i rozstawienia namiotów i kramu (jak będzie w nim co sprzedawać) to chyba warto jechać. No i jak mówiłem mamy w sumie jak podpłomyki robić więc może z tym bo przy żarnie i kramie będzie się trza zmieniać żeby nikt w jednym miejscu nie siedział cały dzień do obrzygania.

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sro Lip 11, 2007 11:42 pm   

Ale czy jesteśmy tam zaproszeni jako drużyna czy tylko kramy?

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 6:56 am   

jeszcze mi się przypomniało ze hudy mówił że to żarno to wazy swoje i że samochodem tego nie przewiezie

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 8:12 am   

Witamy:) W załączniniku zamieszczamy oficjalny program Łódzkiej Wioski
Historycznej razem z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy do przybycia jak i odwiedzania naszej strony
www.neo.org.pl

Bardzo proszę i z góry dziękuje za odpowiedzi na adres
pracownianeo@op.p

AA i kurcze zaprosili nas na następną impreze tylko to jeszcze troche czasu bo to w październiku jakoś

Ryba skacze na głębinie,

Rościgniew 

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 8:55 am   

z tym żarnem to bez przesady bo ono waży góra jakieś 50 kilo więc samochód jak najbardziej się do przewiezienia tego nada. Ogólnie to co się tam będzie działo to jak czytałem walki, pokazy edukacyjne, pokazy rzemiosła i kramy też. Więc jeśli rzemiosła jako takiego nie pokazujemy to chyba żeby nie było lipy że się tylko nawalać pojedziemy to to żarno by się przydało i ludziom jakichś placków nawet posprzedawać czy porozdawać. Chociaż z rozdawaniem to bym nie przesadzał bo będziemy mieli w huj ludzi bo coś za darmochę będzie... inna sprawa że może by chętniej kupowali coś z kramu. Bratomirze nie wiesz może co z resztą się dzieje bo chociaż by mogli jakichś wisiorów z drewnianymi koralikami porobić czy coś takiego prostego. Ja wczoraj sakiewę jedną zmontowałem do kupy i zrobiłem taką większą że komóra spokojnie wejdzie i kilka pierdół i całkiem fajnie wyszła. Dzisiaj będę walczył z następną a po weekendzie czapki szyję i robię resztę. Dragomirze czy będzie możliwość dorwania się u ciebie do komórki w weekenda coby sprzączek porobić i może innych pierdół??

Ahaa jeszcze jedno Bratomirze jakbyś mógł to zobacz co reszta porabia i czy w ogóle wie że jest jakaś impreza bo we 4 osoby to nie wiem czy jest sens się wybierać a musimy im jakoś odpowiedzieć że przyjedziemy i co konkretnie mamy do pokazania. Sprawa jest pilna dosyć więc proszę zmobilizuj ich troszkę.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:20 am   

mówić mówiłem wszyscy wiedzą o imprezie a zaraz im powiem o kramowaniu bo oni sami tu raczej nie zaglądają tzn. Wilkomir upsrawiedliwony bo nie ma internetu i mieszka w Sobiepanach ale zaraz wyśle mu esa

Ryba skacze na głębinie,

Strzebor 

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:41 am   

Mi raczej nie pasuje ten termin. Wiec pewno mnie nie będzie, a to że nic nie pisze to nie znaczy że nie odwiedzam forum :P

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi