Witaj na forum Strona Główna
HomeStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
PTTK
Autor Wiadomość
Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 2:29 pm   PTTK

No jesteśmy już po spotkaniu z ową organizacją, przegadaliśmy sporo, a co najważniejsze przegadaliśmy to co nam nie pasowało w BKS-ie
Otóż tak:
Tworzymy 'koło' obok Pttk-u, czyli tak jak byśmy byli zarejestrowani w Krsach itp tylko że osobowością prawną jest Pttk i jeżeli coś mamy sprzedawać czy mamy zarabiać to tylko na Pttk lub 'koło' np towarzystwa przyjaciół średniowiecza obok Pttk
trochę poplątałem ale chyba zczaicie
gadaliśmy z księgową która notabene praktycznie rządzi owym Stowarzyszeniem i będzie tak że będziemy mieli utworzone subkonto, ewentualnie później będzie wydzielone jako osobne, czyli i tak i tak od początku to my rządzimy tym co zarobimy, nie ma czegoś takiego że robimy na Pttk
Oni po prostu będą mieli z tego zajebistą reklamę :)

Dalej, wydzielili nam taką malutką kańciapkę do której już na następnym spotkaniu podobno mamy dostać kluczę

No następnym spotkaniu czyli w Poniedziałek o 18 to będzie 17 września, mamy być wszyscy, znaczy się no Rościgniew to wiadomo nie da rady, chodzi o to że musi nas być min 10 osób co by można było to koło otworzyć.

Heh no i będą składki jakieś roczne zależnie od tego czy ktoś się uczy czy nie czy pracuje czy nie ale słyszałem że to będą grosze 15-50zł rocznie więc żaden strach

gadaliśmy od razu o planach typu gród i co się okazało zaraz zawrzało i się okazuję że to nie taki problem że goście się wyspecjalizowali w braniu dofinansowań unijnych, że ktoś tam może załatwić ziemie inny drzewo i tylko rąk do pracy :)

zaproponowali już pokaz w październiku na dzień kolbego, patrona ZDW na co ja myślę z Pomściborem raczej pisać się nie będziemy no bo zimno, chrześcijańsko, zimno, chrześcijańsko :)

od razu zapodałem plan zrobienia festiwalu ala Ciechanów w następnym roku i pomysł się im zajebiście spodobał powiedzieli że załatwienie kasy za przejazd innym bractwa i żarcia to jest żaden problem :)

także jak na razie wszystko pachnie pięknie i przyjemnie, ja z Pomściborem mamy rękę na pulsie :)

aha Zadruge też możemy podpiąć i rycerzyków też, trzeba zebrać jak najwięcej ludzi bo z tego co rozmawialiśmy to lokator itp organizacje lubią podkradać pomysły więc nie chcemy żeby powstały jakieś inne hujowe bractwa w ZDW.

No więc niech każdy bierze jakiś dokument tożsamości i zasuwa razem z nami w poniedziałek o 18 do Pttk-u, jak by ktoś nie wiedział gdzie to jest to niech kieróje się na skrzyżowanie obok komendy policji

to tyle nie wiem czy coś pominąłem jak coś to pytajcie

a no i co by zadość stała się demokracja to wodzu wstępujemy czy nie? ja jestem za Pomścibor jest za to jeszcze tylko wódz i Bratomir -----

to ja tu moze poprawie Draga bo to faktycznie nie tak, niech sie wogole wszyscy wypowiedza co im na watrobie lezy w tym temacie, i prosze bez zbednego sarkazmu budzacego niepotrzebne emocje, mamy sie dogadywac w kazdej sprawie, jak cos kogos kluje ma to mamy o tym gadac WSZYSCY

Zapraszam do portfolio fotograficznego
www.MarcinKulda.pl - fotograf Zduńska Wola

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 3:37 pm   

No więc ja jestem za :) Byleby znowu kicha nie wyszła... ale wierze wam chłopaki heh :) A PTTK to widze z okna jak mam matematyke :D

Hopla, Hopla, w butelczynie
Wszelka troska zaraz zginie;
Wietrzyk wieje, woda płynie,
Ryba skacze na głębinie,
Legnę sobie ja pod gruszą,
Niech się smucą ci, co muszą!

:dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf: :dwarf:

Wilkomir

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 5:29 pm   

Ja się nie pojawie, bo nie mam jak. O 16 kończe lekcje i jade do chaty a potem stara nie będzie mnie spowrotem zawoziła do Zdw (paliwko też ksztuje). Także sorry chłopaki ale mnie nie będzie.

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 6:40 pm   

Hmm to jak Wilkomira nie będzie to chyba nie wyjdzie nas 10? Wybaczcie jeśli źle licze

Ryba skacze na głębinie,

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 7:02 pm   

Żadnych, psia mać, rycerzyków z psieradza! To psie wyntle i można im, co najwyżej, puszki przetrzepać! A w ogóle to widzę, że macie chłopaki mgliste pojęcie o demokracji słowiańskiej. Zobaczcie, jak to powinno wyglądać, jak będziecie u Zadrugi. Bo albo, bladź chędożona, feudalizm w najczystszej obecnej postaci ("wódz" i oligarchia rządząca) albo wspólnota rodowa, jak chcecie być takimi poganami.
Ostatnio zmieniony przez Nierad Czw Wrz 13, 2007 7:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 7:12 pm   

hmmm co do sieradzaków to chyba racja. po pierwsze nie znam ich ale są dość niesympatyczni a poza tym między sobą się co chwile kłócą. przynajmniej na forum

Ryba skacze na głębinie,

Rościgniew 

Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 12:13 am   

Ogólnie też popieram pomysł z PTTK jeżeli to faktycznie ma mieć ręce i nogi tak jak jest to napisane. Pytanie tylko czy jak będziemy mieli swoje konto czy subkonto czy huja muja to czy znów nie będzie problemów żeby z niego np na allegro coś kupić bo to nadal pozostaje kwestią nieco śliską. Ogólnie jestem za przystąpieniem.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 12:12 pm   

tak jak napisałem wszystkie sprawy typu jak u bksu obgadaliśmy i goście ich tylko wyśmiali i powiedzieli że u nas nie będzie problemu, :) ogólnie siedzą tam goście z którymi idzie się dogadać, i to oni zabiegają o nas a nie my o nich :)

Co wy w ogóle z tymi sieradzakami wyjechaliście?? ni ma żadnych sieradzaków!!
ogólnie będzie u nas jako członek np ten speker z naszego radia :) i kilka innych osób a rycerzyki czyli radek i jego ekipa będzie oddzielną ekipą :)

zaufajcie mi, jeżeli coś pójdzie nie tak biorę to na siebie,

potrzebne jest 10 osób nie ważne jakich ojca matke czy kogokolwiek trza ściągnąć ich myślę że min 5 przyjdzie

a więc bez gadania wszyscy maja przyjść w poniedziałek no bez Wilka

Pomścibor 

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:52 am   

a wiec tak co do PTTK'u najswiezsze nieoficjalne informacje: dzisiaj widzialem sie wreszcie z pania Antoszczyk ktora ma mnie wkrecic w prowadzenie warsztatow garncarskich (co nie ktorzy wiedza o co biega ale nie o to, nie o to, nie o to), pytala mnie sie rowniez o "te zbroje" :wink: no to jej opowiedzialem co i jak, podobalo jej sie bardzo mozliwe ze jakis pokazik za kasiorke (nie duza na poczatek) sie BYC MOZE zorganizuje, i rowniez przestrzegla mnie przed owym PTTK'kiem. powiedziala ze wspolprace na zasadzie kola tak jak to teraz czynimy to i owszem ale nie wdawac sie z nimi w zadne umowy i nie podpowiadac pomyslow, bo moze sie stac tak ze np. wyjdzie nam inicjatywa wioski a oni w pewnym momencie wyjebia nas na zbity pysk i wsadza na nasze miejsce swoich ludzi kij wie skad, i rozne takie inne machloje, moim zdaniem PTTK robi to samo przed czym nas przestrzegali, czyli kradzieza pomyslow przez dom kultury, muzeum itp. pewnie bedzie zaskoczenie tak nagla zmiana zdania przeze mnie, ale jak wyzej pisalem nie mowie nie PTTK, kolo kolem i tyle wazne zeby nie brnac dalej.
ja owej pani Antoszczyk ufam i szanuje ja, m.in. dlatego ze zna sie z moja rodzina juz dlugo, i dlatego ze w sprawach zwiazanych z kultura siedzi od x lat i robi to dobrze, ma wiele kontaktow, i sama tez jest niezalezna od nikogo.
dalej co wyniklo z rozmowy: jesli tylko bedziemy chcieli ona i jej maz pomoga nam w zarejestrowaniu stowarzyszenia, powiedziala ze ona sama przerabiala to kilka razy i nie jest to zaden problem i zadne koszty jak sie dowiedzialem, bo oplata z tym zwiazana to jakies 100 zl, czyli duzo duzo mniej od czasu kiedy my sie tym interesowalismy. dwa: jej maz siedzi w programach unijnych i innych takich gdyz ma zwiazana z tym prace wiec... odpowiedzcie sobie sami.

tak wiec podsumowujac: wspolpracujmy sobie narazie z PTTK'iem ale ostroznie, dwa: czy bierzemy sie za rejestracje siebie ( oczywiscie w swoim czasie nie od razy, najpierw mala rekrutacja w hufcu i inne sprawy najpilniejsze teraz, no i wtedy kiedy pani Antoszczykowej skonczy sie remont w szkole i muzeum) i sprobojemy dzialac jeszcze powazniej niz nam sie wydaje...

co wy na to?, czekam dyskusji bo info nieco kontrowersyjne dalem, ale mysle ze dobrze ze sie jakos w miare szybko o tym zwiedzielismy.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 12:21 pm   

Kod:
wiadome jest że nie ma do końca ludzi prawych co mogą kogoś ojebać
jak ktoś może kogoś ojebać to prędzej czy później go ojebie

takie moje motto

dobrze że się zwiedziałeś takich rzeczy, myślę że powinniśmy jak najszybciej zacząć współpracować z P. Antoszczykową, jeżeli pomogła by zrobić nam organizacje itp to można jej powiedzieć że pokazy ma za free

myślę że to najlepsze rozwiązanie.

Dalej co do PTTK-u
jeżeli faktycznie chcemy robić stowarzyszenie to proponuje ograniczyć ilość spotkań i nie wyjawiać naszych pomysłów, cichosza.

No i narasta kolejny problem, co z radkiem i innymi

myślę że ten typ co był na pierwszym naszym posiedzeniu co tak dużo gadał może być spoko i może nam załatwić paru ciekawych ludzi lub może to być typ na miare Andrzeja z BKS-u

jeżeli chcemy tworzyć stowarzyszenie, to do przemyślenia jest czy faktycznie tylko słowianie czy tak jak rozmawialiśmy 'Stowarzyszenie Rekonstrukcji Średniowiecza'
następne to to że wszyscy musieli by zpiąć pośladki bo będzie statut i kilka innych do napisania

trza by było wtedy wybrać kogoś co będzie w pismach siedział i temu podobnych biurokracjach

piszcie co myślicie a ja do ciebie Pomściborze zajrzę pogadać

Bratomir 
Leworęki

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 4:18 pm   

Najlepiej chyba by sie było wziąć za własne stowarzyszenie pod opieką p. Antoszczyk. No ale trwa to ileś czasu więc może bądźmy sobie pod skrzydłami PTTK na razie i tyle..
może zrobimy jakieś spotkanie z Nią? Chętnie bym jej posłuchał itd.

Ryba skacze na głębinie,

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 5:00 pm   

Tak, Antoszczykowa to uznana marka.

Rościgniew 

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:52 pm   

Uważam również że plany trzymać trza w tajemnicy największej bo każdy tylko czeka żeby sie podpiąć i podpierdzielić kasę za wszystko jedno co byle podpierdzielić. Dobrze że jest ktoś w miarę znajomy kto naprawdę będize chciał nam pomóc nieco z poruszeniem niektórych spraw. Dalsze rzeczy to rekrutacja w której jeżeli jakoś dam radę to pomogę. Na pewno pomogę w treningach parkowych weekendowych. Dalej statut mamy napisany już w miarę dobry bo z tego co wiem to siedział nad nim Justyny ojciec więc powinien być do przyjęcia w miarę o ile go nikt nie zgubił. Mogę się zająć wraz z moją NARZECZONĄ (bo jeszcze nie wiecie ale ostatnio to się właśnie wydarzyło) wszelakimi sprawami papierowymi jak chodzi o rejestrację własnego naszego stowarzyszenia.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:02 am   

Rościgniew napisał/a:
raz z moją NARZECZONĄ

no to GRATULACJE
spoko jak byś się za to wziął trochę by nas to odciążyło bo ja cały czas coś nowego planuję
teraz pytanie kto ten statut ma bo ja nawet 1 go na oczy nie widziałem

Radziech 

Wysłany: Sro Paź 03, 2007 12:13 am   

znów się włączę:
1. ostrzegam was przed subkontem, poza Zadrugą gram w gminnej orkiestrze dętej, założyli nam subkonto aby mogła wpływac kasa na grania w innyh gminach, po 2 latach slad po koncie i kasie zaginął
2. z informacji od znajomych wiem ze rejestracja stowarzyszenie nie udaje sie od jednego strzału, my juz drugi raz poprawki wysyłamy, ale postęp jest bo papiery z KRS-u poszły juz do starostwa
3 UWAZAJCIE na instytucje, są jak chieny. przed wiązaniem się z kimkolwiek ostrzrgali nasa z innych drużyn. Na początku wszystko pięknie, a póżniej handel żywym towarem- a to znajomy poprosił o darmowy pokaz, no i nie można odmówic jak sie jest zależnym.Byłem w muzeum w Piotrkowie rozmawiałem z gosciem który prowadzi tam rekonstrókcje hist, ale promuje puszki, mają kilku wczesnych moze złape namiar na nich to zaprosimy ich na nasze treningi.
P.S. nie wiem w ilu miejscach się wypowiadałem. czy nie sprawia wam to kłopotu?

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Sro Paź 03, 2007 3:47 pm   

nie kłopotu nie dopóki piszesz na temat :wink:

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 9:58 pm   

Drodzy Wierczanie, nasza zaprzyjaźniona puszka (puszek) przesłał mi regulamin Koła Rekonstrukcji Historycznych. Ustosunkujcie się zatem wobec niego.
Cytat:
Regulamin
Koła Rekonstrukcji Historycznych

Rozdział I
Postanowienia ogólne
§ 1

Niniejszy Regulamin Zarzadu Koła Rekonstrukcji Historycznych przy PTTK w Zduńskiej Woli, określa kompetencje i zadania, zasady zwoływania posiedzeń oraz sposób działania Koła.

Rozdział II
Skład zarządu i tryb jego pracy
§ 2
W skład Koła wchodzi prowadzący i wiceprowadzący oraz członkowie za zgoda rodziców od lat 16.
§ 3
Koło:
1. Zwołuje obrady koła
2. Uchwala półroczny plan działania oraz preliminarz budżetowy.
3. Ustala okresowe, tematyczne plany Koła oraz zasady współdziałania członków.
4. Orgaznizuje i ułatwia członkom koła uprawianie turystyki i krajoznastwa we wszystkich ich formach; powołuje sekcje/zespoły specjalistyczne dla realizacji tych form.
5. Utrzymuje więzi z członkami zwyczajnymi PTTK zrzeszonymi w Kole.
6. Orgaznizuje podtawowe kształcenie członków w zakresie wiedzy historycznej oraz zagadnień militarnych różnych okresów historycznych. Umiejętności turystycznych i krajoznawczych.
7. Współpracuje z innymi Kołami Oddziału oraz organizacjami społecznymi.
8. Prowadzi dokumentacje pracy Koła.
9. Podejmuje inne działania dla realizacji celów statutowych PTTK, w tym zalecane przez Zarząd Oddziału.

§ 4

1. Obrady Koła odbywaja się w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
2. Uchwały i decyzje Koła zapadaja zwykłą wiekszością głosów, przy udziale co najmniej połowy ogólne liczby uprawnionych do gósowania. W razie równości głosów roztrzyga głos przewodniczącego posiedzenia Koła.
3. Głosowania są jawne. Głosowanie tajne może byc zarządzane na wniosek każdego członka zarządu Koła.
4. Posiedzenia Koła są protokółowane a podejmowane uchwały podpisywane i ewidencjonowane. Protokoły z posiedzeń i podejmowane uchwały powinny być numerowane.
§ 5
Udział w posiedzeniach i pracach Koła oraz realizacja przyjetych przez Koło zadań jest statutowym obowiazkiem jego członków.

Rozdział III
Podział zadań pomiędzy członków Koła.
§ 6
Do najważniejszych zadań członków Koła należy:
1. Przewodniczącego:
 reprezentowanie Koła wobec władz PTTK i na zewnątrz.
 kierowanie działalnoscią Koła; czuwanie nad prawidłową realizacją podejmowanych żadań i uchwał.
 ustalanie podziału zadań wśród członków Koła ze szczególnym uwzglednieniem utrzymania więzi organizacyjnej i z członkami zrzeszonymi w Kole.
 zwoływanie i przewodzenie obradom Koła i ustalenie tematyki posiedzeń i terminów ich odbywania.
 podejmowanie decyzji w sprawach nie zastrzeżinych do kompetencji Koła.
 podpisywanie uchwał Koła.
2. Wiceprzewodniczącego:
 zastępowanie przewodniczącego w czasie jego nieobecności w zakresie udzielonych pełnomocnictw.
 Kierowanie okreśolnymi dziedzinami działalności, powierzonymi przez Koło: organizacja imprez, sprawy organizacyjne, szkolenie podstawowe członków, przepływ informacji itp.
 Przygotowanie materiałów na posiedzenie Koła i Oddziału PTTK powierzonychprze Koło.
§ 7
Członek Koła ma obowiazek sumiennie wywiązać się z przyjętych na siebie zadań.

§ 8
Uchwały Koła mogą być uchylone lub wykonanie zawieszone przez Zarząd Oddziału w przypadku gdy są sprzeczne z prwaem, Statutem PTTK, Statutem Oddziałuoraz uchwałami Władz Naczelnych PTTK i Władz Oddziału.
§ 8
1. Koło może być zawieszone przez Zarząd Oddziału w przypadku
 zaniechania działalności.
 rażącego lub uporczywego naruszania obowiazków wynikających ze statutu PTTK, Statutu Oddziału oraz uchwał Władz PTTK i władz Oddziału.
 naruszania podstawowych zasad gospodarki majątkiem własnym lub powierzonym, działaniami na szkodę PTTK.
2. Uchwała Zarządu Oddziału o zawieszeniu Koła może byc podjęta po wysłuchaniu lub nie wysłuchaniu wyjaśnień w określonym czasie przedstawionych przez reprezentantów Koła.
3. Podejmując uchwałę o zawieszeniu Koła, Zarząd Odziału powołuje Tymczasowy Zarząd Koła, którego zadaniem jest usunięcie przyczyn, które spowodowały zawieszenie oraz zwołanie w terminie trzech miesięcy od daty powołania Walnego Zebrania Koła, celem wyboru nowego Zarządu.

Dragomir 
Pitu pitu

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 9:36 am   

Cytat:
6. Orgaznizuje podtawowe

no niby ok, proste i takie ma być, nie wiem czy trochę nie brakuje ale też nie wiem kto to będzie zatwierdzał

Jaksa 

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 11:57 pm   

ciekawe czy zatwierdzą dzisiejszy regulamin?

Nierad 
Ingvar Karlsson

Wysłany: Pią Paź 12, 2007 8:56 am   

He, he. Zaraz zaczniesz pisać o pogodzie, żeby nadrobić ilość postów. :)

Odpowiedz do tematu